Torrent dosyalarını HTTP protokolü üzerinden hızlıca indirin

Torrent dosyalarını uTorrent v.b. yazılımlar ile indirmek zorunda değilsiniz. İndirdiğiniz torrent dosyalarını direkt HTTP protokolü üzerinden hızlıca indirebilirsiniz. Tabi bu iş nasıl olacak? Neredeyse her işin bir web uygulaması olduğu gibi, bunun da bir web uygulaması bulunuyor. Böylece torrent dosyalarını hızlıca indirebiliyorsunuz.
Okumaya devam et “Torrent dosyalarını HTTP protokolü üzerinden hızlıca indirin”

QR kodu nasıl oluşturulur

Bildiğiniz üzere QR, iki boyutlu barkod sistemidir ve sayısal değerler yerine, alfanümerik değerlerde saklanabilir. Günümüzde sıkça kullanılan bu barkod sistemi, Android işletim sistemli cep telefonlarına ait uygulamaların, indirme adres bilgilerinin paylaşılmasıyla bilinirliğini arttırmıştır. Ben de, sizler için QR kod oluşturabileceğiniz web sitelerini derledim.
Okumaya devam et “QR kodu nasıl oluşturulur”

Bedava Çevrimiçi Web Sitesi SEO Analiz Araçları

Web sitesi denildiğinde ön plana çıkan kavramlardan biri ise SEO (Search Engine Optimization) oluyor. Çok güzel yazılar yazabilir, projeler oluşturabilirsiniz. Ancak arama motorlarında iyi yerlere gelemezseniz, bu paylaşımlarınızın bir getirisi olmayacaktır. Bu noktada SEO araya girer ve sizi daha yukarılara taşır. SEO uygulamanın birçok farklı yönü vardır. Ancak bu uygulamaların en başında, web sitesinin arama motorları tarafından görülen XHTML kaynağı gelir.
Okumaya devam et “Bedava Çevrimiçi Web Sitesi SEO Analiz Araçları”

Ziyaretçileriniz için iletişim formları oluşturun

Eğer bir web sitesi açtıysanız ve belli bir kitleye hitap etmeye hazırlanıyorsanız, olmazsa olmazlardandır iletişim formları. Günü gelecek ziyaretçileriniz size yazılarınız için teşekkür edecek, günü gelecek problemleri konusunda sizden yardım isteyecekler ve günü gelecek diğer isteklerde bulunacaklar. Yani iletişim formu şart. Ajax tabanlı iletişim formu için güzel bir çevrimiçi araç bulunuyor.
Okumaya devam et “Ziyaretçileriniz için iletişim formları oluşturun”