Torrent dosyalarını HTTP protokolü üzerinden hızlıca indirin

Torrent dosyalarını uTorrent v.b. yazılımlar ile indirmek zorunda değilsiniz. İndirdiğiniz torrent dosyalarını direkt HTTP protokolü üzerinden hızlıca indirebilirsiniz. Tabi bu iş nasıl olacak? Neredeyse her işin bir web uygulaması olduğu gibi, bunun da bir web uygulaması bulunuyor. Böylece torrent dosyalarını hızlıca indirebiliyorsunuz.

Zbigz ile Torrent Dosyalarını HTTP Protokolünden İndirin

HTTP protokülünden indirmek nedir diyebilirsiniz. Şöyle açıklayalım öyleyse. Torrent dosyalarını, qTorrent ya da benzeri yazılım ile değil, örneğin Internet Download Manager ile indirebileceğinizi düşünün. Güzel değil mi?

Peki bu işlem nasıl gerçekleşiyor. http://zbigz.com/ web uygulaması ile bu mümkün, üstelik çok kolay. Adımlar çok basit, hemen anlatabilirim 🙂

 1. İlk adım çok basit. Üst taraftaki alana magnet bağlantıyı kopyalayabilirsiniz. Ya da “upload .torrent file” düğmesine basarak, bilgisayarınızdaki torrent dosyasını seçebilirsiniz. Ardından “Go” bulut düğmesine basmalısınız.

  [imagecaption src=”https://www.dmry.net/site/wp-content/uploads/2014/04/torrent-dosyalarini-http-protokolu-uzerinden-hizlica-indirin-1.jpg” alt=”ZBigz.com Torrent Yükleme Ekranı” caption=”Zbigz.com Torrent Dosyası Yükleme Ekranı” url=”” width=”600″ height=”114″][/imagecaption]

 2. İndirme bağlantıları hazır olduğunda alttaki gibi indirme düğmeleri görünecektir. Bunlara tıklayarak, dosyaları indirebilirsiniz.

  [imagecaption src=”https://www.dmry.net/site/wp-content/uploads/2014/04/torrent-dosyalarini-http-protokolu-uzerinden-hizlica-indirin-5.jpg” alt=”Zbigz.com ile Torrent Dosyası İndirme” caption=”Zbigz.com ile Torrent Dosyası İndirme” url=”” width=”546″ height=”231″]

 3. Şimdi sizi alttaki gibi ekran karşılayacaktır. “Free” düğmesine basıp devam edin.
  torrent-dosyalarini-http-protokolu-uzerinden-hizlica-indirin-2
 4. Alttaki ekran gelince bir müddet beklemeniz gerekecek. Çünkü Zbigz.com torrent dosyasını kendi sunucusuna indirmeye başlayacaktır. Torrent adının üzerine tıklarsanız, hemen altında torrent içerisindeki dosya listesi görüntülenecektir.

  [imagecaption src=”https://www.dmry.net/site/wp-content/uploads/2014/04/torrent-dosyalarini-http-protokolu-uzerinden-hizlica-indirin-3.jpg” alt=”Zbigz.com torrent dosyası indirme ekranı” caption=”Bu ekranda bir müddet bekleyin” url=”” width=”600″ height=”254″]

 5. Evet indirme işlemi başladı. Tarayıcınızın indirme yöneticisi ekranından, indirilen dosyanın HTTP protokolü adresini kopyalayabilir ve Internet Download Manager v.b. uygulama ile indirme işlemini başlayabilirsiniz. Resimdeki indirme hızına takılmayın, çünkü bu makaleyi hazırlarken çok daha büyük boyutlu başka bir dosyayı indirdiğim için hız düşük göründü.

  torrent-dosyalarini-http-protokolu-uzerinden-hizlica-indirin-4