unPHP ile PHP Online Decode

Elinizde PHP dosyanız var ancak kaynağı kodlanmış ya da şifrelenmiş olsun. Bunu deşifre etmek ister miydiniz? Bunun için güzel bir online uygulama mevcut ve unPHP uygulamasını deneyerek kaynağı gizlenmiş PHP dosyalarını okuyabilirsiniz.

unPHP ile PHP Online Decode

Yazıda bahsi geçen site, tabi ki Zend , Ioncube gibi sunucu tarafında eklenti çalıştırarak kaynak kodlarını gizleyenler için değil. Daha çok, kaynağın herhangi bir sunucu eklentisi gerekmeksizin kodlandığı uygulamalarda geçerli.

Aslında bu tarz uygulamaları bulmak için yine en temel çözüm Google. Ancak arama sonuçlarında yer alan birçok siteyi test ettim ve açıkça söylemek gerekirse unPHP ihtiyacıma yanıt veren tek site oldu.

Örneğin;

preg_replace("/^.*$/e","\x65\x76\x61\x6c\x28

ile başlayan ve uzunca bir PHP dosyam vardı. Aslında PHP ile yazılan bir malware uygulamasıydı ve kaynak kodunu merak etmekteydim. unPHP içerisine tüm kodları yapıştırıp, deşifre işlemini başlattıktan kısa bir süre sonra kaynak bilgisine ulaştım.

Kısacası, iş görmektedir 🙂

[imagecaption src=”https://www.dmry.net/site/wp-content/uploads/2014/09/unphp-ile-php-online-decode-01.jpg” alt=”” caption=”Decode işleminden önce” url=”” width=”650″ height=”374″][/imagecaption]

[imagecaption src=”https://www.dmry.net/site/wp-content/uploads/2014/09/unphp-ile-php-online-decode-02.jpg” alt=”” caption=”Decode işleminden sonra” url=”” width=”650″ height=”485″][/imagecaption]