PhpSecInfo – PHP Kurulumunuzun Güvenlik Açıkları

PhpSecInfo uygulaması ile sunucunuzdaki PHP kurulumunun güvenlik açıklarını analiz edebilirsiniz. Analiz sonrasında ise kategoriler altında test sonuçlarını görebiliyorsunuz. Bu sayede PHP kurulumunun ayarlarını en güvenli hale getirebilir ve PHP üzerinden gelecek saldırılardan korunabilirsiniz.

PhpSecInfo – PHP Kurulumunuzun Güvenlik Açıkları

PhpSecInfo sunucunuzdaki PHP kurulumunu güvenlik açısından test etmeye yarayan bir uygulama. Bu uygulama yine PHP dilinde yazılmış ve sadece FTP üzerinden yükleyip çalıştırmanız yeterli oluyor.

PhpSecInfo -  PHP Kurulumunuzun Güvenlik Açıkları

Sunucudaki PHP kurulumunun ayarları inceleniyor ve kategoriler altında bu ayarların değerlendirilmesi yapılıyor. Güvenlik bakımından kritik koşul içeren ayarlar kırmızı renk alırken, güvenlik sıkıntısı oluşturmayanlar yeşil renkte ekrana geliyor. Orta seviyede risk oluşturan ayarlar ise turuncu renk altında sizlere sunuluyor.

PhpSecInfo -  PHP Kurulumunuzun Güvenlik Açıkları

Yerel sunucumda yaptığım testlerde yukarıda gördüğünüz sonuçları aldım. Eğer sunucunuzdaki PHP kurulum ayarlarını kişiselleştirme şansınız bulunuyorsa, bu uygulamayı kullanmanızı öneririm 😉

PhpSecInfo 0.2.1 20070406 İndir (phpsec.org sunucusu)

PhpSecInfo 0.2.1 20070406 İndir (dmry.net sunucusu)

PhpSecInfo Kaynak: PHPSecInfo – Security Information About PHP Environment