PC için yeni farem LOGITECH – LX3

Geçenlerde, bilgisayarımda kullandığım faremden yana sıkıntımı bahsetmiştim. Microsoft Intellimouse Explorer 4.0 farem 2. kez çılgına döndükten sonra ipi çektim. 2 gün önce sipariş verdiğim LOGITECH – LX3 farem geldi.

LOGITECH – LX3

Kablosuz fare ve klavyelere bir türlü alışamadım. Hala eski kafa olarak kablolu fare ve klavye ile devam ediyorum. Önceki farem 2. kez çıldırmasından sonra, ben de çıldırdım elbet. Yaklaşık 2 senedir LOGITECH X-530 70W 5+1 ses sistemini kullanıyorum. Ve bunca zaman boyunca problem çıkarmadı. Ondan güven alarak ve klavye ile fare kullanımlarında da tercih edilen bir marka olan LOGITECH ‘den LX3 faresini aldım.

LOGITECH - LX3

Daha kullanmaya başlayalı birkaç saat oluyor. Ancak şimdilik memnum. Bakalım, bu memnuniyetim de devam eder inşallah 🙂 Ancak SetPoint adında bir yazılımı var. Bunu kesin kullanmalısınız. Örneğin farenin özelliklerinden biri olduğunu düşündüğüm bir şey var. Ekranda bir noktaya tıkladım ve sonra başka bir alana tıklayacağım diyelim. Tıklayacağım 2. alana daha ben sürüklemeye başlarken, kendisi benden önce gidiyor gibi oluyor. Güzel bir şey aslında ama alışmak lazım. Bu bir özellik mi bilmiyorum. Ancak SetPoint yazılımı üzerinden Pointer Acceleration özelliğini kapatınca normal hale dönüyor. Fare üzerindeki tuşları programlama olayı, bu yazılım ile de mümkün oluyor.

Hazır fareyi değiştirmişken dayanamadım ve bir de LOGITECH MEDIA KEYBOARD TÜRKÇE adlı klavyeyi aldım 😀