Facebook artık Türkçe

Dünyanın en büyük arkadaşlık sitesi olan Facebook, artık tamamen Türkçe dil destekli ve hatta tr alt alan adresi ile hızlı erişime açık.

Zaten bekleniyordu

Facebook‘un Türkçe dilde yayına geçmesi o kadar da abartılmamalı bence ya da başka sitelerle kıyaslanmamalı. Zaten tamamen Türkçe ara yüz ile yayın vermesi bekleniyordu. Siz katılmasanız bile, ben bekliyordum. Ve hatta bundan sonra birçok ülke dilinin de standartlaşacağını söyleyebilirim.

Birçok dil desteği gelecektir

Facebook hesabınıza girin ve ayarlar sayfanıza gidin. Buradaki sayfadaki en son sekmede Dil seçeneği var. Ona tıklayın. Bu sayfada çıkacak olan dil kutusundaki, dil sayısına bir bakın. Onlarcası var 🙂 Bunlardan herhangi birini seçince, Facebook’un kendine özel çeviri uygulaması aktif oluyor ve o dilde yayın yapıyor Facebook. Zaten uzunca vakittir, hiçbir eklenti kurmadan Facebook’u Türkçe kullanıyordum. Anlaşılan o ki, dilimizin çevirisi %100 olarak tamamlanmış ve sitenin ana dilleri arasına eklenmiş. Yani, çevirisi biten her dil, zamanla ana diller listesine girecektir.

Türkçe Facebook için yeni adres: http://tr.facebook.com/