iPhone 3G, Turkcell’le Türkiye’de

iPhone çıktı çıkmasına ancak bizim ülkeye bir türlü gelemedi 🙂 Aslında yurtdışından getirilerek, bir dizi yazılımsal işlem ile kırılıp, yurt içinde kullanım imkanı veren iPhone’lar da yok değil. Ancak Turkcell’in Apple ile yaptığı anlaşma ile iPhone Türkiye pazarında satışa sunulacak.

iPhone 3G

Turkcell, iPhone 3G’yi 35 milyon Turkcell’liyle buluşturmak üzere Apple ile anlaşma imzaladı. Konuyla ilgili Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu tarafından yapılan açıklama şöyle:

iPhone 3G mobil cihazlar teknolojisinde gelinen son noktayı temsil ediyor ve müthiş yenilikçi olan bu ürünü yıl sonuna doğru 35 milyondan fazla müşterimize sunmak için sabırsızlanıyoruz. Hızlı mobil internet kullanımının ciddi bir oranda arttığı günümüzde Apple, iPhone 3G için dünyanın lider operatörleriyle bu tür anlaşmalar yapıyor. Yeni teknolojileri 35 milyonu aşkın müşterisine daima dünyayla eşzamanlı sunmayı hedefleyen Turkcell’in bu operatörler arasında yerini almış olması bizim için büyük mutluluk.

İlerleyen tarihlerde Turkcell web sitesinde fiyatlar açıklanacakmış. Ancak satın almayı düşünüyorsanız, şimdiden ön kayıt yapabilirsiniz.