Kurtlar Vadisi Geceleri – “Kurtlar Vadisindeyim”

Kurtlar vadisinin yayınlanacağı gecelerdeki haraketliliğe hiç dikkat ettiniz mi? Bazılarımız sanki o vakit dizide kendi oynayacakmış gibi, saatlerce öncesinden kaybolurlar. Çok dikkat ederim, sadece kurtlar vadisinin yayınlanacağı geceler başlar bu yok olmalar. Peki ya insanların durumları? 🙂 Evde, dükkanda, hatta internet ortamındaki değişiklikler..

Kurtlar Vadisi Geceleri – “Kurtlar Vadisindeyim”

Size en güzel ve en ilginç ve bir o kadar da doğal bir örnek vermek istiyorum. Çoğumuz Msn Messenger kullanmaktayız. Ve tabii isimlerimizin yanlarına ilginç, uyarı türünde, ilgi çekici; kelimeler, simgeler eklemekte, cümleler yazmaktayız. Bunların bir çok örneğini sizlerde çıkarabilirsiniz. Aslında msn isimlerin ortak bir yönü vardır, en azından çoğunluğunun! Kurtlar vadisinin yayınlanmasına az vakit kala hepsinin, “kurtlar”, “vadi” kelimelerini illa ve illa içermesidir 🙂 Çevrim içi bıraktığım zamanlarda msn adresimi, kendimi dışarıda gösterir ve diziyi izlemeye giderim. Tabi bu durumda özel bir mesaj yazmadan olmaz.

“Kurtlar Vadisindeyim”

diye not düşerim ben genelde. Listemdeki arkadaşlarda ise,

“Kurtlardayım”
“Vadiye gittim”
“Vadideyim, döneceğim”
“Konseyde”

gibi çok tanıdık mesajlar görürüm. Bir başka olur msn listem kurtlar vadisi geceleri.

Ya evdeki telaj? 🙂 Çoğunluk için illa patlak mısır olacaktır. Üst üstte mısır patlatılır. Hatta diziye o kadar dalarsınız ki, mısır nasıl bitti anlamazsınız. Hele hele evde tek başınıza değilseniz. Kurtlar vadisinin tadı en güzel öğrenci evlerinde çıkar. Yani üniversite düzeyinde ki öğrencilerin. Liseye oranla daha bir özgürüzdür bu konumda. Dizide en ufak bir olay olsun, hemen odadan sesler yükselmeye başlar.

– Polat adammımsın beaa!
– Elif yeter artık bu kadar duygu sömürüsü..
– Güllü azıttı gene.
– Eeee yuhh yani,

İzlenen kurtlar vadisi olduğu için, bu yükselen öğrenci seslerine ev sahipleride ses çıkarmaz. Çünkü o da vadidedir aslında. O da söylenmektedir üst katta 🙂

Dükkanlarda ise durum bambaşka olur. Genelde tekel bayileri ayrı bir güzeldir kurtlar vadisi geceleri. Çerez v.b. alacağım diye girersiniz, kurtlar vadisinin bitişine çıkarsınız. Hiç tanımadığınız dükkan sahibi ile kırk yıllık arkadaş kesilirsiniz 🙂

Her dizi gibi kurtlar vadisi de biter. Msn messenger listesindeki isimler tekrar eskiye döner. Tekrar başlar muhabbetler, ama pek kurtlar vadisi konuşulmaz. Yani üstünden öyle geçilir.
Vadinin bitişinde, yine öğrenci evi başkadır. Hemen çay yapılır yada bir kafeye inilip çaylar söylenir. En az yarım saat vadinin geyiği yapılır.

– Babaaa , Memati nasıldı bu gece?
– Abi yaaa, Safiye çok güzel kız, ama Canan ‘da hoşuma gidiyor :mrgreen:

Sanki içimizden bazıları diziyi izleyememiş gibi, illa baştan sona diziyi ve geçen olayları bir daha anlatırız birbirimize. Türküz kanımızda var hani, hep beraber izleriz, bitince birbirimize anlatırız 🙂

Tabi şu son bölümlerde vadinin eskisi kadar sarmadığını da söylemeden geçemeyeceğim. Bazı bölümler cidden sıkıyor insanı. Bakalım hayırlısı bu gece.

Peki ya sizde durum nasıl kurtlar vadisi geceleri ?