İlk çarşı izni

Geçen haftaki evci iznini saymazsak bu hafta ilk çarşı iznine çıkmış oluyorum. Sabah 9.30’dan akşam 16:00’a kadar vaktimiz var. Tabi 16:00’a kadar kışlamıza teslim olmamız gerekiyor. O vakte kadar çarşı izninde bulunuyoruz.

İlk çarşı izni

Çarşıya çıkmış olmak gerçekten çok güzel bir duygu. Sivil insanları görmek, halkın arasına karışmak, Erzurum sokak ve caddelerinde yürümek. İnsan yeniden doğmuş gibi oluyor sanki 🙂

Ne yazık ki tüm 331. kısa dönem olarak çarşı iznine çıkamadık. Hafta içindeki 200m tüfek atışlarında çoğunluk başarısız olunca, komutan çarşıları kilitledi. 200m ötedeki hedeflere G3 piyade tüfeği ile 2 atış yaptık. En az 1 vuranlar çarşıya çıkmaya hak kazandı. Ben ise 2’de 2 vurdum 😎 İlk kez atış yaptığımı düşünecek olursak, iyi sanırım. Atış yapmak kesinlikle süper bir duygu, insan rahatlıyor, stres atıyor. Sanırım benim memlekette de atış poligonu vardı diye hatırlıyorum. Çünkü merkezi bir yerde değildi, dağın tepesindeydi diye hatırlıyorum. Neyse, eğer varsa, sivil hayatta da atışa güvenli bir poligonda devam edeceğim.

Bu arada görevim belli oldu. İkmal Onbaşı Hakan Demiray’ım şu an ve depoda görevliyim.

Unutmadan, nöbetler ise başladı. Dün 16:00 – 18:00 nöbeti tuttum yalnız olarak. Bu sabah ise 04:00 – 06:00 nöbeti tuttuk 2 kişi birlikte. Nöbetler güzel geçiyor, en azından insan biraz kafa dinliyor.

Özetle, şu an için askerlik güzel ilerliyor. Bakalım kalan 4 ay nasıl geçecek.

Görüşürüz 😉