Acemilik bitti

Vatani görevimi yapmak için 11 Aralık 2009 tarihinde Erzurum’daki 24’üncü İkmal Merkez Komutanlığı Gezköy Kışlası’na teslim olmuştum. Acemilik boyunca çarşı izni olmadığı ve kışlada internet imkanı bulunmadığı için durumdan haberdar edemedim. Dün acemiliğimiz bitti ve yemin ettik. Ailem geldiğinden ötürü ise hafta sonu evci iznine çıkmış bulunuyorum.

Acemilik bitti

12 Aralık 2009 tarihine uçak bulamadığım için bir gün önceden 11’inde Gezköy kışlasına teslim olmuştum. Aynı dakikalarda İstanbul’dan gelen Necip arkadaşım da benimle birlikte teslim oldu. 11 Aralık 2009 tarihinde sadece ikimiz teslim olduk. Sonraki gün ise geri kalanlar teslim olmaya başladı. Toplam 27 kısa dönem olduk.

Kışlaya girer girmez 329. kısa dönem arkadaşlar bizleri karşıladı ve bilet bilet diye bağırmaya başladılar. Meğerse adetmiş, gelenlerin biletlerini alıyorlarmış. Ben de biletimi böylelikle başka bir arkadaşa vermiş oldum.

3-4 gün boyunca bu kışlada kaldık. Sonrasında ise acemilik eğitimi için 55. Bakım Birliği’ne gönderildik. Yaklaşık 4 hafta burada eğitim gördük. Ardından dünkü yemin töreninden sonra Gezköy Kışlası’na tekrar geri döndük. Buradan herhangi bir yere gönderilmeyeceğiz ve kalan 4 ayımızı burada geçireceğiz.

Artık tüm arkadaşlarımız ile kaynaştık. Her meslek dalından insan var burada. Örneğin Gezköy Kışlası’nda 329. kısa dönemlerde TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’in oğlu Cem Şahin bulunuyor. Muhabbet etmişliğim ve tanışıklığım bulunmuyor. Ancak anlatanlar iyi biri olduğundan bahsediyor.

55. Bakım Birliği’nin 331. kısa dönemleri arasında da tanınmış isimler yer alıyor. Bunlardan biri olan Barış Manço’nun oğlu Doğukan Manço da askerliğini bu birlikte yapıyor. Yemek sonrasında birkaç muhabbetimiz olmuştu, onun dışında tanışıklığımız bulunmuyor. İyi bir çocuk diyebilirim, eğer bu yazıyı 55. Bakım Birliği’nin 331. kısa dönemlerinden biri okursa, ayrılırken de dediğimiz üzere;

Lastik olursa haber verin, bir telefon kadar uzak olacaktır Gezköy takımı size :mrgreen:

Sevgili ziyaretçilerim, bahsettiğim arkadaşlar yukarıdaki notun açılımını çok iyi anlayacaklar 😛

Neyse, işte yemin töreninden bir kare 😉 Fırsat buldukça tekrar yazacağım, görüşmek üzere.

Acemilik Bitti, Gezköy, 55. Bakım Birliği