Hava durumu takibi yapabileceğiniz web siteleri

Mevsim ayrımı yapmadan hava durumunu takip etme gereği duyuyoruz. Günü geliyor, acaba yağmur mu yağacak, şemsiyemi yanıma almalı mıyım diye düşünüyoruz. Ancak hava durumu takibini yapabileceğiniz siteleri bilmiyorsanız, buyurun küçük bir liste 🙂

En iyi-doğru 14 günlük, 1 haftalık, aylık hava durumu tahmin, yorum, rapor veren siteleri

Altta hava durumu takibi yapabileceğiniz web sitelerini listelemeye çalıştım. Umarım faydalı olacaktır.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü İl ve İlçelerimizde Hava

Hava durumu takibi için ilk bakılacak adreslerin başında Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’ne ait web sitesi geliyor. Buradan ilinize ait 5 günlük hava durumu raporunu görebiliyorsunuz. İşte bu siteden bazı erişim adresleri:

Hava Durumu

Hava Durumu

Hava Durumu web sitesi geçen yıl açılan ve önümüzdeki 14 günün hava raporunu sunan bir servis. Sadece ülkemizin değil, dünya üzerindeki birçok ülke ve şehrin 14 günlük hava raporunu da görebiliyorsunuz.

Weather Underground

Weather Underground

Weather Underground sitesi ile sadece ülkemizin değil, birçok dünya ülkesinin 5 günlük detaylı hava durumu raporlarını görüntüleyebilirsiniz. Nem oranı, basınç miktarı, rüzgar hızı gibi birçok teknik veriye de ulaşabiliyorsunuz.

Termometre.com

Termometre.com

Termometre.com, Nokta – Internet Teknolojileri tarafından hazırlanan ve web 2.0 tadında bir hava durumu rapor sitesi. Termometre.com ile de şehrinizin 5 günlük hava raporlarını görebiliyorsunuz. Ancak dünya üzerindeki diğer ülkeler için desteği bulunmuyor.

Ve benzer siteler

Hava durumu raporlama işlemi yapan birçok site bulunuyor. Bunlardan bazıları: