Fiat Punto Evo 2010

Fiat Punto, daha doğrusu en güncel versiyonuyla Grande Punto’nun Evo serisi önümüzdeki yıl piyasaya çıkacakmış. Baştan sona yenilen Punto, 1.3 ikinci nesil dizel ve MultiAir benzinli motor seçenekleri ile geliyormuş.

Yeni 2010 Fiat Punto Evo Nasıl, Yorumları, Resimleri, Fiyat Listesi, Detaylı Bilgi, Yakıt Tüketimi

Yeni Fiat Punto Evo, 2. nesil 1.3 dizel ve yeni nesil MultiAir benzinli motor ile piyasaya sürülecek. Punto Evo‘nun tüm motor seçeneklerinde Start&Stop adı verilen teknoloji standart olarak sunulacak. Start&Stop teknolojisi, trafikte ve rölantide beklerken yakıt tüketiminin ve karbon salınımının artmasını engelliyor. Bu sayede vites boşa alındığında aracın motorunu anlık olarak durduruyor. Yeni bir vitese attığınızda ise motor tekrar çalışıyor.

Fiat (Grande) Punto Evo 2010

Blue & Me-TomTom

Fiat ve TomTom şirketi bir araya gelerek yeni bir taşınabilir navigasyon çözümü geliştirmişler ve Blue & Me-TomTom adını vermişler. Bu cihaz sadece navigasyon bilgileri vermiyor. Fiat aracınız ile tam uyumlu olarak çalışıyor ve renkli dokunmatik ekran ile birlikte telefon, navigasyon, sürüş bilgilerini yönetmenize olanak sağlayan bilgi-eğlence sistemi oluyor.

Fiat (Grande) Punto Evo 2010 - Blue & Me-TomTom

Diz hava yastıkları

Yeni Punto Evo ile diz hava yastıkları da donanıma dahil edilecek ve böylece hava yastığı sayısı 7 rakamına yükselecek. Uyarmalı viraj sis lambaları ve direksiyon açısına göre yön alan farlar ise diğer güvenlik yenilikleri arasında yer alıyor.

MultiAir

MultiAir, motor içerisine alınan havanın en uygun şekilde pistonlara dağılımını sağlıyor. Böylece %10 güc ve %15 tork artışı elde ediliyor. Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları ise yaklaşık %10 azalıyor.

Fiat (Grande) Punto Evo 2010 - MultiAir

Benzinle çalışan MultiAir hakkında daha fazla bilgiyi ve görsel öğeleri http://www.fptmultiair.com/ adresinde bulabilirsiniz.

Fiat Punto Evo 2010 Donanım

Yeni Fiat Punto Evo 2010 donanım seçeneklerine buradaki adresten göz atabilirsiniz.

Fiat Punto Evo 2010 Teknik Özellikler

Yeni Fiat Punto Evo 2010 teknik özelliklerine buradaki adresten göz atabilirsiniz.

Fiat Punto Evo 2010 Fiyatlar

Yeni Fiat Punto Evo 2010 fiyatlarına buradaki adresten göz atabilirsiniz.

Fiat Punto Evo 2010 Fotoğraflar

Fiat (Grande) Punto Evo 2010 - Fotoğraflar

Fiat (Grande) Punto Evo 2010 - Fotoğraflar

Fiat (Grande) Punto Evo 2010 - Fotoğraflar

Fiat (Grande) Punto Evo 2010 - Fotoğraflar

Kaynak 1: Grande Punto EVO resmen duyuruldu !

Kaynak 2: Fiat Punto Evo (2010) with pictures and wallpapers

Kaynak 3: italiaspeed.com