Bilet mi ile ucuz uçak bileti sorgulama

Zaman zaman uçak ile seyahat yapanlar bilirler. İster yurt içi ister yurt dışı olsun, ucuz uçak bileti arayışı daima önemlidir. Tabi eğer birinci sınıf uçmak konusunda ısrarınız yoksa.

Bilet mi ile ucuz uçak bileti sorgulama

Söz konusu ucuz uçak bileti olduğunda bir değil, birden fazla hava yolu şirketinin seferleri sorgulanması gerekir. Tabi tüm bu işlemi elle yapmanız demek, çokça zaman kaybı demek oluyor. İşte böyle bir durumda, biletmi.com sitesi devreye giriyor ve birden fazla hava yolu şirketini sizin yerinize tarayarak en uygun uçak bileti konusunda sizlere yardımcı oluyor.

Ucuz uçak bileti nasıl bulunur?

Ucuz uçak bileti bulmak için alttaki resimde yer alan formu kullanıyorsunuz.

[imagecaption src=”https://www.dmry.net/site/wp-content/uploads/2014/10/bilet-mi-ile-ucuz-ucak-bileti-sorgulama-02.jpg” alt=”Biletmi.com Sorgulama Ekranı” caption=”Biletmi.com Sorgulama Ekranı” url=”” width=”650″ height=”425″][/imagecaption]

Yapmanız gereken sadece ilgili yerleri doldurmak. Örneğin İstanbul’dan uçağa binmek istiyorsunuz ancak hava limanı sizin için fark etmiyor. O halde “tüm İstanbul” seçeneğini seçmelisiniz. Uçuş yapmak istediğiniz ülke ise Bangkok olsun. Bu uçuşu gerçekleştireceğiniz gidiş ve dönüş tarihlerinizi de seçiyorsunuz. Tabi eğer isterseniz üstteki sekmeden “tek yön” olanı da seçebilir ve sadece tek taraflı uçuşlar için uygun ücretli biletleri bulabilirsiniz.

Eğer yurtdışı uçak bileti arıyorsanız, “Esnek bilet” ve “+/-3 Gün” seçeneklerini de işaretlemenizde fayda var. Böylece sizin seçtiğiniz tarih aralığına yakın ancak o tarihten daha ucuz olan biletleri de göreceksiniz.

ucuz uçak bileti

Böylece üstteki gibi bir ekran ile göreceksiniz. Tarih ve bilet ücretleri basit bir tablo üzerinde yer almaktadır. Seçtiğiniz gidiş ve dönüş tarihi tablo üzerinde işaretlenmiş durumda. Tablonun hemen altında ise ucuzdan pahalıya doğru bilet fiyatları listelenmektedir. Tabi eğer yurt dışı uçuyorsanız ve mesafe uzunsa, ne kadar ucuz bilet o kadar fazla aktarma demek. Bazı aktarmalar 15-16 saati bile bulabiliyor. Bu durum ile yurtiçi uçak bileti ararken pek karşılaşmazsınız çünkü uçağın kalkması ve inmesi bir oluyor :). Diyelim ki aktarma süresi çok fazla ve siz en kısa sürede uçan uçak için en ucuz bilet fiyatını bulmak istiyorsunuz. Böyle bir durumda bilet fiyatları tablosu üstündeki listeleme sekmesini kullanabilirsiniz. Listedeki “Süre” metnine tıklarsanız, uçuş süresi en azdan en çok olana doğru listeleme elde edeceksiniz.