Windows Vista için VSO Image Resizer

Windows XP üzerinde, birden fazla resmi yeniden boyutlandırmak için Image Resizer Powertoy adlı yazılımı kullanıyorduk. Ancak Windows Vista için bunun alternatifi yazılım yoktu sanırım. İşte bununla aynı işlevi gören ve Windows Vista üzerinde de çalışan VSO Image Resizer yardıma yetişiyor.

VSO Image Resizer

VSO Image Resizer ile Windows Vista üzerinde birden fazla resmi yeniden boyutlandırabiliyorsunuz. Yazılım kişisel kullanımlar için bedava ancak her açılışta uyarı ekranını onaylamanız gerekiyor. Ancak o kadar da büyük sıkıntı yaşatmayacaktır bu.

VSO Image Resizer Kullanımı

VSO Image Resizer yazılımını buradan indirin. Yazılımın kurulumunu anlatmıyorum, çünkü eminim bunu başaracaksınız.

Küçültmek istediğiniz resimlerin bulunduğu klasör içerisine gidin ve tüm dosyaları seçin. Ardında sağ tıklayarak görüntülenecek menüden VSO Image Resizer ‘ı seçin. Önce alttaki gibi bir uyarı alacaksınız.

Windows Vista için VSO Image Resizer

Continue düğmesine basarak bu pencereyi geçebilirsiniz.

Windows Vista için VSO Image Resizer

Hemen ardından yazılımın kendi ara yüzüne erişeceksiniz. Buradaki Profile bölümünden özelleştirilmiş ayarları seçebiliyorsunuz. Örneğin tüm resimleri iPod cihazınıza atmayı düşünüyorsanız, buradan iPod Photo seçmeniz yeterli. Böylece iPod için ideal çözünürlükte boyutlandırılacaktır fotoğraflarınız.

Resolution bölümünden yeni resimlerin boyutlarını elle belirleyebilirsiniz. Bu boyutlandırmayı piksel (px) yapabildiğiniz gibi oran (%) olarak da yapabiliyorsunuz.

Action bölümünün Create Copies olması tercihimizdir. Böylece fotoğrafların yeniden boyutlandırılmış kopyaları oluşturulacaktır.

Destination bölümünden yeni fotoğrafların saklanacağı dizini seçebiliyoruz. , yeni fotoğrafların orijinallerinin yer aldıkları dizinde saklanacağı anlamına geliyor. Farklı bir dizin belirtmek için buradaki klasör simgesine tıklamanız yeterli.

Gerekli tanımlamaları yapıp hazır duruma gelince, OK düğmesine basarak yeniden boyutlandırma işlemini yapabilirsiniz.

VSO Image Resizer 2.x İndir