Windows Live Messenger Davetiyesi Kazanın

Windows Live Messenger lafını uzunca bir süredir duyuyoruz. Başta ufak tefek yama yazılımlar yardımıyla Windows Live Messenger üstünde oturum açabiliyorduk. Sonrasında ise bu durum biraz zorlaştı. Fakat normalde microsoft kullanıcıların Windows Live Messenger ‘ı test etmelerine izin veriyor.

Windows Live Messenger Davetiyesi Kazanın

Tabi bu test ettirmenin de asıl mantığı, testler sonucunda görülecek hataların bildirilmesi ve tam sürümde bu hatalara yer vermemek. Bu konuda microsoft kullanıcılara davetiyeler yolluyor ve herhangi bir ekstra yama yapmadan live messenger üstünde oturum açabiliyorsunuz.

Peki nasıl davetiye alacaksınız? Normalde www.live.com sitesi üstünden davetiye dağıtılıyor mu haberim yok. Fakat pek dağıtılmıyor olsa gerek ki, haberimiz olmadı.

Betanews.com sitesinde bir habere rastladım. Kendilerine 35 tane davetiye verilmiş ziyaretçilerine dağıtılmak üzere. İşte onların dağıtma koşulları şöyle. Bir nevi yarışma gibi 🙂

http://www.betanews.com/article/Want_a_Windows_Live_Messenger_Invite/1137009543

başlığını ziyaret edin. Yapmanız gereken tek şey yakında tam sürümü çıkacak olan Windows Vista ‘ı dahada geliştirebileceğini umduğunuz fikirlerinizi sunmanız. En beğenilen fikirlere davetiye verilecekmiş. Fakat nasıl verilir ne zaman verilir bilemem. İlgilenenlere benden haber olsun. Oradaki yazı dün(11.1.2006) yazılmış. O yüzden bir süre sonra davetiyeler bitecektir illa. Yani bu yazıyı geç okuyorsanız pek şansınızı zorlamayın 🙂