Windows 7 için QTTabBar Uygulaması

Windows 7 için hazırlanmış olan QTTabBar uygulaması ile klasör gezgininde sekmeli bir menü elde edebilirsiniz. Böylece gezgin altında birden çok dizini listeleyebilirsiniz. Uygulama bununla da kalmıyor ve klasör simgelerinin üzerine küçük bir kısayol ekliyor. Böylece klasörün içeriğini açılır pencere içerisinde dizin olarak görüntülüyor ve hızlı erişim sağlıyorsunuz.

Windows 7 için QTTabBar Uygulaması

QTTabBar yazılımı ile Windows Gezgini sekmeli bir araç çubuğuna sahip oluyor ve tüm klasörleri tek bir gezgin altında toplayabiliyorsunuz.

Windows 7 için QTTabBar Uygulaması

Yukarıdaki gibi kullanıma sahip olmak çok basit. Dizin altında dolanırken, 2. bir klasörü sürükleyerek yukarıdaki alana bırakmanız yeterli. Ya da sekmeli alana sağ tıklayın ve Browse folder seçeneği ile istediğiniz dizini sekmeye ekleyin.

Dizinlere hızlı erişim

Uygulama ile klasörlerin alt dizinlerine hızlı erişim de sağlayabiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey; klasör simgeleri üstüne geldiğinizde görüntülenen mavi oka tıklamak.

Windows 7 için QTTabBar Uygulaması

QTTabBar kurulumu ve aktif edilmesi

Alttaki bağlantıdan yazılımı indirin ve kurulumu başlatın. Kurulumun son ekranındaki Restart explorer immediately seçeneğini işaretlemeyi unutmayın. Böylece Windows Gezgini yeniden başlatılacaktır. Eğer bu seçeneği işaretlemeyi unuttuysanız, endişe etmeyin. Bilgisayarınızı yeniden başlatın, uygulama yine de aktif olacaktır.

Windows 7 için QTTabBar Uygulaması

QTTabBar İndir

QTTabBar 1.5.0.0 Alpha 3 İndir (Dmry.net sunucusundan)

QTTabBar 1.5.0.0 Alpha 3 İndir (QTTabBar sunucusundan)