Web sayfalarının tam ekran görüntülerini alın

Öyle bir zaman gelirki herhangi bir web sayfasının ekran tam ekran görüntüsünü almak zorunda kalırsınız.Ama böyle bir durumda ne klavyede ki Print Screen tuşu işe yarar ne de sayfayı yazdırmanız. Print Screen tuşuna bastığınızda ekran görüntüsünü alacağından sayfanın tarayıcıda görüntülenen kısmı yer alır ve alt bölümleri görüntülenemez. Yazdır dediğimizde ise sayfa genişliği ve yüksekliğine göre yine istediğiniz görüntüyü alamamanız olası bir durum. Sanırım örneklerle açıkladığım problemimizi yeterince anladınız 🙂 . Peki böyle bir durumda ne yapmalıyız?

Url2Bmp yazılımı tam bizim sorunumuzu çözecek türde. Programı aşağıda verdiğim ana sayfasından temin edelim. Yazılım bedava olduğu gibi herhangi bir kurulumda gerektirmiyor.

URL2BMP

Programın görünümü yukarıdaki gibi. Kullanımı ise sanki tarayıcınız tarzında. Tam ekran çıktısı almak istediğiniz sitenin adresini URL kutusuna yazıyorsunuz..Daha sonra ise Output image satırındaki kutuya çıktı dosyasını ismini yandaki seçeneklerden de formatını seçiyorsunuz. Remove right scroll bar seçeneğini seçtiğinizde sayfanın sağında çıkan kaydırma çubuğu çıktı verilecek resimde gözükmeyecektir. Kalan bölümler pek de önemli değil. Ve bunları gerçekleştirdikten sonra GO düğmesine basıyoruz. İşlem bittiğinde programı çalıştırdığımız dizinde çıktı resmini bulabiliriz..

Üretici Firma : Pixel Technology
Yazılım : Url2Bmp
Web : http://www.pixel-technology.com/