Mangal Keyfi…

Hafta içinde Ahmet bugün için mangal yapabileceğimizi ve beni haberdar edeceğini söylemişti. Sağolsun canım kardeşim bu olayı organize etmiş ve Arif kardeşimizin çekeğini bizlere açmasıyla mangal keyfini bugün gerçekleştirmiş olduk. Başta 8 kişi olacaktık kız erkekli. Sonra bu sayı 15’e kadar çıktı 🙂 Tabi tek mangal yetmezdi, çift mangal çalıştık 🙂

Öğlen gibi gittim buluşmaya. Giderken bizim mangalı ve ızgarayı da almıştım yanıma. Sonrasında Ahmet’i aldım evinden. Merkeze dönüp Arif ve diğer arkadaşlarla buluştuk. Aklımızda balık almak vardı. Cinsini hatırlamadığım balıktan kilosu 10 YTL ‘den 2 kilo aldık tadımlık niyetine. Çoğunluğu tavuk yapacaktık. Eehh mangal yapacaktık ve mangal kömürü lazımdı. Satıcılar balıkları temizlerken, Ahmet’le mangal kömürü almaya gittik. Ne kadar lazım olur bilmiyoruz tabi 😀 Ama dedik fazla alalım dursun çekekte. 5 kiloluk koca bir poşeti kaptık. Balık pazarına döndüğümüzde elimizdeki koca poşeti gören balıkçı dayıların tekinin lafı aynen şöyleydi.

– Yuhhhhh, olm nedir o kadar kömür, askerlere mi mangal yapacaksınız ? (Hayretler içerisinde bakarak)

Tabi bizi de gülme tutmadı değil hani 😀

Birkaç arkadaşı alışveriş için Gima’da bırakarak çekeğin yolunu tuttuk. Aslında bu arkadaşların yürüyerek dönmelerini bekliyorduk çekeğe. Ama şanslı olsalar Özgür’de arabayla gelmiş. Bir baktık arabanın bagajından poşet üstüne poşetler 😀 Sanırım o ara ben de bizim arkadaşları almak için tekrar arabayla yola çıkmıştım. Döndüğümde kızları köfteleri hazırlarken buldum. Dedim abi bu ne? Yani ben sadece balık ve tavuk ızgara yapacağımızı sanıyordum 😀 Ama güzel bir süpriz oldu köfte olayı.

Köfte, balık ve tavuk ızgaralarımız, içeceklerimiz v.b. gayet güzeldi bence. Hayli yedeğimi hatırlıyorum ve az önce kardeşimin getirdiği patlak mısırları hala bekletiyorum. Aklımda kalmış, kız arkadaşlar en son 12. köfteyi ağzıma attığımı söylüyorlardı sanırım 😀 Ama yok yok toplamda 76 tane yapmışlar köfte 🙂 Yok aslında kilolu bir insan değilim. 55-60 arasında değişir kilom. Ama çok yerim genelde fakat hiç yaramaz.

İşin en can alıcı noktası ise yerken bile en az 2 kameranın sizi çekiyor oluşu 🙂 Ortalıkla video kameralar ve dijital fotoğraf makinaları dolanıyordu. Ok ok ben de götürmüştüm benim optik mega zoomlu aletimi, ama pili bitti. 😀 Uzun süredir şarj etmiyordum. Bu videolar boş yere değil tabi, ilerde lazım. Sır 😉

Şuan evdeyim ama midem çatlıyor 😀 Ve tekrar arkadaşlarıma bu güzel buluşmayı ayarladıkları için teşekkür ediyorum 🙂