Şu aralar dmRy

Şu aralar dmRy kardeşiniz yeni temasını geliştirmek ve eklentilerini yeni sürüm WordPress’e uyarlamakla oyalanıyor. Her şey güzel gidiyor ve umarım kısa süre sonra temayı tamamlar ve güncelleme işini de bitiririm.

Şu aralar dmRy

En son 7 Ağustos tarihinde ilk kez yeni temadan bahsetmişim. Ki sonrasında bu konu hakkında hiç yazmamıştım. Eminim ki siz de benim kadar heyecanlısınız yeni temayı beklerken. Ufak tefek problemler olsa da, yine de başarılı şekilde ilerliyor yeni temam. Ancak belirtmeliyim ki, harbiden güzel oldu 🙂 Profesyonel bir dizayn ile benim kodlamamın buluşması tabi ki 😛

İlk kez çeyrek bir görüntü paylaşmıştım sizinle. O da şuydu:

yeni tema dmry

Biraz komik olmuştu ancak gerçekten çeyreklik kısmıydı temanın 🙂 Neyse, temayı tanıtım amaçlı birkaç görüntü daha kesiyorum 😉

Yeni Tema

Yeni temanın adı dmry olacak. Daha önce bu adı kullanmıştım ancak ne yapayım, sürüm numarasını geyiğine alışamadım gitti işte.

yeni tema dmry

yeni tema dmry

Bu tema üzerinde birçok yeni özellik yer alacak. Bunlarında başında kuşkusuz yazıları resimler ile eşleştirme ve tabi ki manşet giriş bölümü geliyor. Ayrıca okuma listesi, favori yazılar ve yorum arşivleri ise yine bu tema ile birlikte gelecek özellikler.

Yeni tema ile birlikte yurtdışında uzun süredir uygulanan bir reklam türüne de geçiş yapacağım. PayPerPost reklam türü ile ücretli sponsor yazıları da eklemeyi düşünüyorum. Bu yazılar site ya da ürün incelemeleri ve benzerleri olabilir. Sponsor yazısı da olsa, yine tüm içeriğini ben hazırlayacağım.

Biliyorsunuz ki Faydalı Siteler kategorimiz bulunuyor. İşlevsel ve bedava olan servisleri burada listeliyoruz. Ya da güzel paylaşımlar yapan web sitelerini. Ancak iletişimden gelen mesajların bir bölümünü de burada sitesinin yer almasını isteyenler oluşturuyor. Ve tabi ki az önce dediğim koşula uymadıkları için yayınlamıyorum. Ancak PayPerPost reklam türü ile Sponsor adı altındaki bir kategoriye kendi tanıtımlarını yaptırabilecekler. Tabi bunun da koşulları olacak ve koşulları sağlayan siteler yer alacak. Amacım, ücretli de olsa, kaliteli olanları sizlerle buluşturmak. Neyse, yeni temaya geçişten sonra, bu reklam türünün de detaylarını belirleyeceğim.

İş güç..

Fazla da uzatmalı olsa, bu sene okul bitecek gibi duruyor. Her iki dönemde de az dersim bulunuyor ve devam mecburiyetim bulunmuyor. Geçen sene tüm işlerime son vermiştim ve tüm zor dersleri alıp geçmeyi başarmıştım. Bu sene daha rahat olacağım ve o nedenle iş arayışındayım da diyebilirim. İşin en zor kısmı, mühendis mi yoksa internet üzerine mi bir şey yapsam sorusunun yanıtını bulmak. Internet üzerine bir şeyler yapmak isteyebilirim. Ancak biraz daha masa başı. Birkaç yıl daha programlama ile uğraşırım belki. Asıl istediğim web projelerini yönetmek ya da sitelerin geliştirilmesi üzerine bir görev. Ya da sitenin müdürlüğü gibi de olabilir. Tabi Zonguldak ‘ta olunca iş imkanı çok kısıtlı ve hatta yok gibi 🙂 İstanbul’da ise durum pek farklı değil.İş bol ancak çok düşük maaşla çalıştırılan insanlar bulunuyor ve bu onların emeğini sömürmekten başka birşey değil 🙂 Neyse ben karar vere durayım, sonra görüşürüz tekrar 😉