Site temizliği 1 – Önerdiğim adresler

Sonbahar geliyor, siteyi temizlemek lazım 🙂 yazımda ufak ufak temizlik işine girişeceğimi söylemiştim 🙂 Bunlardan en kolayı ve hızlısı önerdiğim adresler bölümü olduğu için bunu hemen gerçekleştirdim.

Anasayfamdaki bağlantılarına karşın, bir süre sonra bağlantımı kendilerinin alt sayfalarına alanları ya da rastgele verenleri listeden kaldırdım. Ama yok yok bu arkadaşlarıma dargın felan değilim tabi 🙂 Ama biraz da prof. düşünmek gerek ve her zaman duyguya yer verilmemeli.

Öneren listesi bir süre böyle kalsın. Hımm bu arada öneren listesine kimleri alıyorum hemen açıklayayım. Çünkü çok e-posta geliyor bu konuda 🙂

Öneren listesine ekleme koşulları

  1. Öneren listesine ekleyeceğim sitelerin, googe pagerank değerlerinin en az 5 olmasına dikkat ediyorum özel bir koşul olmazsa. Çünkü şu an listedeki sitelerin pagerank ortalaması biraz düşük kalıyor. Daha düşük sitelere yer verirsem, benim pagerank tehlikeye giriyor.
  2. Önerilecek adresin pagerank değeri 5 olunca bitmiyor. Ayrıca bu sitenin tamamen yasal ve yasadışı paylaşım yapmaması gerekiyor. (mp3, crack v.b. gibi)
  3. İçerik de önemli. O siteye gidecek ziyaretçilerin, sitede vakit geçirebilmesi gerekiyor

Şimdilik bu kadar. Bir daha ki temizlik sitedeki eklentiler ve reklam sistemi üzerine olacak.