Silinemeyen dosyaları Unlocker ile silin

Bilgisayarımda 2 adet klasör vardı ve bir türlü silinmiyordu. Tahmin ettiğim kadarıyla Windows güncelleme sonrasında bu klasörleri oluşturmuş ve izinlerini kısıtlamış. Bu problem Windows XP üzerinde oluyordu, sonrasında Windows 7’ye geçmeme karşın hala devam etti. Tabi ben silene kadar 😉

Silinemeyen dosyaları Unlocker ile silin

Gördüm ki her ne nedenle olursa olsun Unlocker yazılımı işini iyi yapıyor. Çünkü ilk kez kullanmıyorum, daha önce de birkaç silinmeyen dosyayı bu yazılımla temizlemiştim. Ancak o dosyaları ya virüsler ya da sistem kullandığı için silemiyordum.

Bu seferki problem dosyalarda değil, klasörlerde vardı ve tamamen kullanıcı izinlerinden kaynaklıydı. Klasörlere tam yetki bile açsam, yine de silememiştim. Sonra tekrar Unlocker yazılımını denemeye karar verdim. Klasörleri problemsiz silince ise sizle paylaşmaya karar verdim.

Unlocker kullanımı

Yazılımı kullanmak çok kolay arkadaşlar. Yazının sonundaki bağlantılardan yazılımı indirip kurabilirsiniz. Silmek istediğiniz dosya veya klasöre sağ tıkladığınızda görüntülenen menü içerisinde ise yazılımın adını görebiliyorsunuz. Buna tıkladığınızda ise silme işlemine başlanıyor. İşte size örnek 2 klasör görüntüsü.

Silinmeyen dosyaları Unlocker ile silin

Silinmeyen dosyaları Unlocker ile silin

Bu klasörlere sağ tıkladım ve Unlocker maddesine tıkladım. Kısa bir süre sonra alttaki pencere açıldı ve eylemi Sil olarak değiştirdim ve onayladım.

Silinmeyen dosyaları Unlocker ile silin

Netice olarak silinemeyen her iki klasörden de kurtulmuş oldum 😉

Unlocker Yazılımını İndir

Unlocker yazılımını alttaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Unlocker 1.8.7 İndir (dmry.net)

Unlocker 1.8.7 İndir (ccollomb.free.fr)