Samsung Android Telefonlar İçin Rom (Firmware) Takibi

Samsung marka android işletim sistemli cep telefonları için rom yani firmware takibi kimi zaman işkenceye dönebilir. En güncel ne var, hangisi son sürüm, hangisi en güncel soruları kimi zaman sizi yoracaktır. Sizi bir site önereceğim ve oradan firmware kontrolü yapabilirsiniz.

Samsung Android Telefonlar İçin Rom (Firmware) Takibi

Samsung marka ve Android işletim sistemli cep telefonunuz için güncel Samsung Firmware uyarısı elbette Kies tarafından uyarılacaktır. Örneğin Galaxy S3 kullanıyor olun. S3 için tüm dünyada sadece 1 adet firmware olmaz. Aynı firmware için birçok çeşit vardır. Bunlardan bazıları daha kararlı çalışırken, bazılarının ise pil ömrü daha uzundur.

Eğer sizde firmware takip etmek ve diğer ülkerin firmware sürümlerini incelemek isterseniz http://www.sammobile.com/firmwares/ adresini takip etmelisiniz.

Samsung Android Telefonlar İçin Rom (Firmware) Takibi

Güncel rom bilgisini almak için siteye üye olmanız gerekiyor. Ardında sol üstteki köşeye cep telefonu model kodunu giriyorsunuz. Örneğin Galaxy S3’ün model kodu i9300‘dür. Bu sebeple ben de, gördüğünüz arama kutusuna “i9300” yazdım ve arattım. Ve o zamana kadar çıkmış bütün firmware sürümleri listelendi.