Mustafa, 29 Ekim tarihinde gösterimde

Can Dündar’ün yönetmenliğini yaptığı ve senaryosunu hazırladığı Mustafa, Mustafa Kemal ATATÜRK hakkında belgesel niteliğinde bir sinema filmi. Sarı Zeybek’ten sonra şimdi de sinema diliyle Atatürk’ü anlatıyor Can Dündar. Henüz gösterime girmemiş olsa da, eminim ki oylamaları altüst edecek bir baş yapıt olacaktır.

Mustafa

En büyük eksikliklerimizden biri olarak daha önce de dile getirmiştim. Eski değerlerimizi, kültürlerimizi, insanlarımızı anlatan sinema çalışmalarımız çok az. Halbuki bunlar daha fazla olsa, geçmişimize daha kapsamlı ışık tutabileceğiz ve insanların aklında daha fazla bilgi birikimi sağlayabileceğiz.

ATATÜRK’ün hayatı ve onun yaşamını, yapmış olduğu çalışmalar ile bizlere sunan Can Dündar’ı ayrı bir seviyorum zaten. Gene elinden gelenin en iyisini yapmış ve güzel bir sinema filmi bırakmış bizlere.

Mustafa filminin web sitesi http://www.mustafa.com.tr/ oluyor ve fragmanını kesinlikle izlemenizi öneriyorum. Ayrıca BeyazPerde sayfası ise http://beyazperde.mynet.com/film/4389 adresi oluyor. Evet 29 Ekim’i merakla bekliyoruz 🙂