MP3Gain ile Mp3’lerin Sesini Arttırın

Artık hepimizin bilgisayarında onlarca, yüzlerce hatta ve hatta binlerce mp3 var. Yerlisi yabancısı, poptu rocktı derken binlerce mp3. Parçaları dinlerken başınıza gelebilecek birkaç kötü şey var. Bunlardan biri çalmakta olan mp3’ün sesinin çok düşük olmasıdır. İşte biz burada bu kısık sesli mp3lerin sesini nasıl yükselteceğimizi öğreneceğiz.

Mp3Gain ile Mp3 sesini yükseltme programı kullanımı, resimli Türkçe anlatımı

Mp3Gain Glen Sawyer tarafından yazılan tamamıyla bedava bir programdır. Programın son sürümü için http://mp3gain.sourceforge.net/ adresine göz atabilirsiniz. Evet gelelim şimdi yazılımımızı kullanmaya. Açıkçası fazla detaya girmek istemiyorum. Sadece yazılımın asıl marifeti olan mp3 seslerini tavana vurdurmayı göstereceğim 🙂

Mp3Gain Kullanımı

Mp3Gain programını buraya tıklayarak indirin ve kurun. Kurulum esnasında Language files seçeneği altından Turkish olanı işaretlemeyi unutmayın. Böylece Türkçe dil desteği de yüklenecektir.

Mp3Gain

  1. Dizin ekle düğmesi ile mp3 dosyalarınızın yer aldığı dizini seçin. Eğer tek bir dosya ekleyecekseniz Dosya(lar) ekle düğmesini kullanabilirsiniz.
  2. Mp3 dosyalarınız listelendikten sonra Parça Analizi düğmesine basarak listedeki tüm mp3 dosyalarının analizini yapın. Böylece dosyaların desibel değerlerini göreceğiz.
  3. Hedef “Normal” Ses kutusuna 100 değerini giriyoruz. Böylece tüm mp3 dosyaları 100 desibele uyarlanacaktır.
  4. Ardından Parça Kazancı düğmesine tıklıyoruz ve tüm dosyalar yeni desibel değerine ayarlanıyor.

Mp3Gain İndir

Mp3Gain İndir