Microsoft web sitelerinden birini daha hacklediler :)

Ülkemizin evlatları boş durmuyor ve sesini bir şekilde duyurmaya devam ediyorlar. Bu kez Microsoft’un İrlanda ofisine ait web sitesi aracı olmak zorunda kalmış buna 🙂 İnternetten okudum bu haberi, ve hoşuma gitmesi ayrı, bir de o kadar güldüm 🙂

Microsoft kendi pazarladığı çözümleri kullanmıyor mu?

Hemen hemen birçok site orijinal yazıdan kaynak göstererek yazıları yayınlamış. Ancak hacker arkadaşların bu siteye Türkçe mesaj bırakmasının şaşkınlık yarattığı söylenmiş. Arkadaş niye şaşkınlık yaratsın, aksine benim hoşuma gitti ve bir o kadar da güldüm 🙂 Helal olsun diyorum 🙂

Asıl sorulması gereken soru, Microsoft kendi pazarladığı çözümleri kullanmıyor mu? olmamalı mı? Belirtilenlere göre İrlanda şubesi Windows Server 2003 sunucu sistemini kullanıyormuş. Halbuki bunun açıklarını gideren Windows Server 2008 sunucu sistemine geçiş yapmamışlar. Bunu üşengeçlik olarak mı değerlendirmek lazım, yoksa Windows Server 2008 sistemi gereksiz mi?

Kafa yormaya gerek yok, hepiniz geçin Apache sunucu yazılımına, boş verin gerisini 😀

Medya siteleri link vermeyi öğrenmeli, çok amatör oluyor böyle 🙂

Medya web sitelerinin birçoğunda alttaki gibi yayınlanmış durumda haber:

Türkler, Microsoft’u Hack’ledi!

Microsoft’un resmi web sitesi, bir grup Türk hacker tarafından çökertildi. Sitenin ana sayfasına bayram mesajı bırakıldı. Bu haber, sadece SDN’de.

Bir grup hacker, Microsoft’un İrlanda ofisine ait resmi web sitesini hack’ledi. Microsoft.ie adresini, sunucunun güvenlik açığından faydalanarak hack eden korsanların Türk olması ve siteye Türkçe mesaj bırakmaları da şaşkınlık yarattı. Windows Server 2003 işletim sistemi üzerinde çalışan Microsoft İrlanda resmi web sitesinin özel bir datacenter’da yayın yaptığı da gelen bilgiler arasında. Diğer işletim sistemlerine göre daha güvenli olan Windows Server 2008’in neden bu sunucuda kullanılmadığı ve siteye bırakılan “Bayramınız mübarek olsun” mesajı, yabancı basında geniş yer bulmuş durumda.

İşte o Ekran!

Microsoft web sitelerinden birini daha hacklediler :)

ShiftDelete.Net

Bu sondaki ShiftDelete.Net nedir? Yazıyı yollayanın imzası mı? Eğer imza değilse bu, ve bir web sitesine aitse, neden link verilmiyor o web sitesine? Tamam ShiftDelete.Net bunu tercihe bırakmış olabilir ancak en azından teşekkür olarak bu yapılamaz mı? Hele bir de yazı içerisindeki görselleri bile orijinal web sitesinden çekerken? Amatörce olmuyor mu bu?

Haber kaynak: Türkler, Microsoft’u Hack’ledi!