Krunch ile dosyalarınızı online sıkıştırın

KrunchKrunch sitesi kendi sloganlarınca “Yükle-Sıkıştır-İndir” mantığıyla çalışıyor. Bilgisayarınızdaki herhangi bir dosyayı Krunch sunucularına yüklemeyle kalmıyor ve dosyaların .zip, .rar yahut .gzip formatında sıkıştırılarak saklanmasını tercih edebiliyorsunuz. Peki ya sonra? Eğer siteye üye olursanız sıkıştırılmış bu dosyaları çevrimiçi olarak tekrar açabiliyor ya da sıkıştırarak yüklettiğiniz bu dosyaların indirme adreslerini arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Hiç olmadı o dosyayı arkaşlarınıza emaile ekli olarak ta yollayabiliyorsunuz.Krunch sizlere 10mb boyutunu aşmayacak dosyalarınızı yüklemenize izin veriyor. Dosyalarınızı diyorum çünkü sadece 1 değil maksimum 10 adet dosyayı yükleyerek tek bir sıkıştırılmış klasör içerisinde arşivleyebiliyorsunuz. İşin kötü tarafı ise bu dosyaların sadece 24 saat boyunca saklanabiliyor olması.

Dosyalar nasıl yüklenir?
Yüklemek istediğiniz dosyayı Gözat düğmesine basarak seçiyorsunuz. Yüklenecek dosya sayısını arttırmak için Add file bağlantısına tıklıyorsunuz ve bir dosya yükleme kutusu daha açılıyor.
Dosyalarınızı seçtikten sonra Archive name‘den yeni bir arşiv klasörü adı belirleyebiliyorsunuz. Archive type ile sıkıştırma formatını seçiyorsunuz. Son olaraksa kırmızı krunch düğmesine basarak yükleme&sıkıştırma işlemini tamamlıyorsunuz.
Yükleme bittikten sonra sırasıyla yüklenen dosya sayısı, orijinal boyut ve sıkıştırıldıktan sonraki boyut bilgisini alabiliyorsunuz. Delete after download? seçeneğini seçerseniz, dosya indirildikten sonra silinecektir. Mail this file kutularına eposta adreslerini girebilir ve download link(indirme adresi) ya da file attachment ( dosya eki olarak) seçeneklerinden istediğinizi seçip, son olarak onay kodunu da girerek bu dosyayı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Krunch’ın adresi ise : http://krun.ch