Internet Explorer 7 ile aynı anda ikiden fazla dosyayı indirmek

Internet explorer 7 kullanıcılarının sıkıntı yaşadığı bir durumdur eminim ki başlıkta adı geçen olay 🙂 Çözümünü ben değil ama Buzmavi biliyor. Ben de çözüm yolunu sizlerle paylaşıyorum her zamanki gibi 🙂

Alttaki yazı buzmavi.net sitesinin yayınlamış olduğu IE 7 ile Aynı anda ikiden fazla dosyayı indirmek yazısından alınmıştır.

Internet Explorer 7

Nedendir bilinmez, Microsoft, Internet Explorer 7 ile birlikte aynı anda indirilen dosya sayısına bir sınırlama getirmiş ve sayı sadece iki olarak belirlenmiş. Mozilla firefox‘da ise böyle bir sınırlamanın olmadığını hepimiz biliyoruz. Opera şimdilik kullanmadığım için bu durum onda nasıl bilmiyorum. Peki bu Internet Explorer’daki kısıtlamanın kaldırılması mümkünmüdür sorusuna evet mümkündür diyebilirim. Kayıt defterrine yapılacak basit bir ayarla bu sınırlamadan kurtulabilirsiniz.

  1. Başlat > Çalıştır yolunu izleyerek regedit komutunu girerek kayıt düzenleyiciyi çalıştırın.
  2. HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionInternet Settings yolunu takip edin
  3. Sağ taraftaki boş alanda sağ tıklayarak yeni > DWORD değerini seçin
  4. Yeni değere isim olarak MaxConnectionsPert_0Server yazın
  5. Girdiğiniz değere çift tıklayarak değerini 3 olarak belirleyin.Bu değer maksimum indirme sayısını belirtir.
  6. İsmi MaxConnectionsPerServer olan yeni bir DWORD değeri oluşturun
  7. Bu değere de çift tıklayarak değerini 3 olarak belirleyin.Tabi siz üste nekadar değer yazdıysanız onu yazabilirsiniz.
  8. Internet Explorer 7′yi yeniden başlattığınızda üç dosyayı aynı anda indirebildiğinizi görebilirsiniz.Değer verilerini artırarak bu sayıyı dahada arttırabilirsiniz, seçim size kalmış.