Haber sitelerinden sıkılanlara: Resimlihaber.com

Sıradan haber sitelerinin kalıplaşmış tasarımları sizleri sıkıyorsa, bir de Resimlihaber sitesini denemenizi önerebilirim. Mevcut haber sitelerinin aksine öncelik yazılara değil, resimlere verilmiş bu sitede. Yani her şey resimler üzerine işliyor ve resimler arasında gezinirken, isterseniz haber metinlerini de okuyabiliyorsunuz.

Haber sitelerinden sıkılanlara: Resimlihaber.com

Resimli haber sitesi diğer haber sitelerine göre çok daha farklı bir dizayna sahip. İnsanlarımızın haberden çok, fotoğraflarına öncelik vermesini düşünürsek, aslında güzel bir fikir diyebiliriz.

Haber sitelerinden sıkılanlara: Resimlihaber.com

11 ana kategoride 22 alt kategori içerisinde toplanan haberler arasından önemli başlıklar, giriş sayfasında manşet içerisinde yerini alıyor. Altında ise ana kategorilere eklenen son başlıklar listeleniyor. Ancak bu listeleme kişiye özel yeniden sıralanabiliyor. Yani “TÜRKİYE” başlığının üstüne gelince hareket imleci görünüyor. Farenin sol tuşuna basılı tutarak bu kategoriyi listenin en başına taşıyabiliyorsunuz. Böylece ilgi duyduğunuz kategorileri ilk sıraya taşıyabilirsiniz.

Haber sitelerinden sıkılanlara: Resimlihaber.com

Öncelik fotoğraflara ait

Bu haber sitesi önceliği fotoğraflara veriyor arkadaşlar. Çünkü kesinlikle daha çok ilgi görüyor fotoğraflar uzun uzun metinlere göre. Böylece fotoğraftaki olayı veya durumu merak edip, haberi okuma isteği doğuyor içinizde.

Haber sitelerinden sıkılanlara: Resimlihaber.com

Üstteki resimden de gördüğünüz üzere öncelik fotoğrafa ait ve hemen sağ kısmında ise ilgili haberin paragrafı yer alıyor. Haber başlığına ait fotoğraflar arasında gezinmek ise çok kolay. İsterseniz slayt olarak otomatik gösterimi kullanabilir ya da foto galeri görünümüne geçerek, tüm fotoğraflara tek sayfa üzerinde görebilirsiniz. Yani her şey ziyaretçiyi en rahat ettirecek şekilde hazırlanmış.

Resimdeki haber Cem Yılmaz’a ait nostaljik bir fotoğraf çekimi üzerine. Etiketler bölümde türk telekom, wirofon gibi kelimelerin seçili olması, elbette her birinde Cem Yılmaz’a ait haber ve fotoğrafların yer alışından ötürü 😉 Yani alakasız, spam, sistem tarafından otomatik oluşturulan etiketlerin yer almaması çok güzel.

İster bilgisayarına indir, ister forumda paylaş, ister günlük takip et

Haber sitesi üzerindeki tüm fotoğrafları ister bilgisayarınıza indirebilir, ister forumdu facebook’du paylaşabilirsiniz.

Haber sitelerinden sıkılanlara: Resimlihaber.com

Günlük haberler içinse elbette RSS çok önemli ve sitenin RSS dizini yeterince zengin 😉

Eğer bu web sitesi hoşuma gitti ve her yeni başlığın sitemde de yer almasını istiyorum diyorsanız, sitelerde haber gösterimi için hazırlanan bileşen desteğini kullanabilirsiniz.

Evet incelememiz bu kadar 🙂 Fazlasını size bırakıyorum.

http://www.resimlihaber.com/