Ekim Ayı Geride Kaldı

Ve günlük! ekim ayını bitirdik. Arkada 23 adet yazı bırakmışım 🙂 DmRy.Net ‘i 10 Ekimde açmıştım fakat tam yayına 14’ü gibi girebildim. İşte her zamanki site açılış ıvır zıvırları.. Temayı düzenle, Türkçe dil problemleri, işe yarar eklentilerin derlenmesi veya bulunamayanların yazılması v.b. Gerçekten site kurmak zor iş 😛 Evet evet 20 gün geçmiş açılıştan. Peki günlüğümden ve ziyaretçilerimden memnun muyum? Evet

Ekim Ayı Geride Kaldı

Aslında bu kadarını hiç beklemiyordum. Yani günlüğü kurarken sıradan bir kişisel site olur diye düşünüyordum. Ama bilmiyorum herşey çok hızlı gelişti, ve ben de ayak uydurmak zorunda kaldım.

Derdim ki, acaba beni kim niye okur ?:) Sonradan farkettim ki okuyanların çoğu google aracılığı ile sitemde. Başta çok şaşırdım google arama motorunun bu denli ziyaretçi yollamasına 😕 Sonra site istatistiklerinden hangi arama sonuçlarından ziyaretçilerin geldiği gördüm. Alt yazı gibi bir kelimeden siteme ziyaretçi geliyorsa, kesinlikle ilk sayfada olmalıydım. Durmadım, hemen firefox tarayıcımda bir sekme açtım ve girdim google’a..Sonra yazdım alt yazı diye ve başlattım aramayı. Bir de göreyim, gözlerime inanamadım 😯 8. sıradaydım. Höhhh ooldum bir anda.. Kalbim küt küt attı. Dedim nasıl bir olay bu :mrgreen: Ve sonra çok sevindim tabi, bir baktım google 80 küsür sayfamı indekslemiş. Hem de sitemin açılışının ilk 2 haftası içerisinde.
Ziyaretçi potansiyeli şuan güzel konumda diyebilirim. Son 1 haftadır gün başına, ortalama 180 civarında tekil ziyaretçim ve 1100 civarında sayfa izlenimim olmuş. Sıradan bir günlük için fazla bile bence 😛 Neyse yakında çok daha iyi olur umarım.

Bir de gitmeden yorum yazan ve yazacak arkadaşlara bir iki sözüm var. Şuana kadar yorumlarını esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Ve bir de yorum yazmaktan anlamayanlara sesleniyorum. Ehhh bea kardeşim şu nasıl bu nasıl diye soruyorsun, ama gel gör ki , ad kısmına “ad yok” , mail kısmına “[email protected]” v.b. saçmalıklar yazıyorsan, benim senle işim olmaz. Böyle tiplerden hiç hoşlanmam, soracaksan birşey vereceksin adını, biz de sana adın ile hitap edeceğiz. Çocukluğu bırakın!
Neyse dikkat edin kendinize 😉