B/Works ile fotoğraflarınızın renk tonları ile oynayın

Eminim birçoğumuzun zevklerinden biridir fotoğraf çekmek amatör ruh ile. Kimi zaman iyi kimi zaman kötü kareler yakalamış, kimi zaman da fotoğrafın renk tonları ile oynayarak ilginç görüntüler elde etmeye çalışmışızdır. Bunlardan en çok tercih edileni kuşkusuz siyah-beyaz görüntülerdir. Ancak siyah-beyaz tonda alınan görüntülerin elbette geri dönüşü yoktur. Bu nedenle siyah-beyaz ya da diğer tonlardaki fotoğrafları yazılımlar aracılığı ile elde etmek, geri dönüşler için daha isabetli bir karar olacaktır. İşte bunu yapabileceğiniz yazılımlardan birini göreceğiz 🙂

B/Works

B/Works, Mediachance tarafından hazırlanarak bedava olarak kullanıma sunulan küçük ve sadece 521 KB’lık bir yazılım. Amacı ise renkli fotoğraflarınızın tonları değiştirerek daha sanatsal görüntüler elde etmenizi sağlamak 🙂

Kurulum

Yazılımın kurulumu diğer tüm yazılımları kurmak kadar basit. Yazımızın sonundaki bağlantıdan yazılımı indirin ve sıkıştırılmış klasör içerisinden çıkarın. Buradaki setup.exe dosyasını çalıştırarak kurulumu gerçekleştirin.

Kullanım

Yazılımı kurduktan sonra programlar menüsü altında kendisine erişin. Alttaki gibi bir ekran sizleri karşılayacaktır.

B/Works Kullanım

Yazılımın kullanımını şöyle sıralayabiliriz:

  1. Load düğmesine tıklayarak düzenleme yapmak istediğiniz fotoğraf dosyasını seçin.
  2. Sonrasında Preset seçme kutusundan renk tonları değiştireceğiz. Aslında burada hepsi hazır ve size sadece seçerek sağ resimdeki değişimi gözlemek kalıyor.
  3. Uygulamış olduğunuz tonu beğendiyseniz Save düğmesine basarak bu yeni resmi kaydedebilirsiniz.

Örnek olması açısından daha önce çekmiş olduğum bir fotoğraf üzerindeki uygulamamı inceleyebilirsiniz.

B/Works Örnek Fotoğraf

Yazılımı indirin

Yazılımı iki farklı yerden indirebilirsiniz. Bunlardan biri kendi web sitesinden, diğer ise yedek amaçlı yüklediğim kendi sunucumdan. Tercih size kalmış.

Yazılımı kendi web sitesinden indir

Yazılımı dmry.net sunucusundan indir