Blok poster hazırlamanın en hızlı yolu

Elinizde bir tane resim var ve onu kocaman bir şekilde çıktı alıp, duvarınıza yapıştırmak istiyorsunuz diyelim. Düşündüğünüz ebattaki kağıtlara çıktı almak epey pahalı. Ancak diğer yöntem, resmi parçalamak ve bu parçaları A4 kağıda çıktı alıp, duvar üzerinde birleştirmek oluyor.

Blok Posterler

Girişte bahsettiğim uygulamayı yapan birçok ücretli yazılım bulunuyor. Ancak geçen gün Potkal‘da gördüm ve ileride elbet benim de işime yarayabileceğini düşündüğüm için, ben de arşivime alayım dedim bu siteyi.

Block Posters

Geniş olarak üzerinde konuştuğumuz uygulamayı çevrimiçi olarak yapabilen bir servis Block Posters, ve kullanımı son derece kolay.

  1. http://www.blockposters.com/ adresini ziyaret edin.
  2. Step 1 ile devam edin. Bu adımda maksimum 1 mb boyutundaki resminizi yükleyebilirsiniz. Gözat ile yüklemek istediğiniz resmi seçin ve Continue düğmesine basın.
  3. Geldik adım 2’ye. Az önce yüklediğiniz resim birkaç parçaya bölünmüş durumda.
    Block Posters
    pages wide ile resminizi daha fazla parçaya bölebilir ve çıktı alacağınız posterin ebatlarını büyütebilirsiniz. Diğer iki ayar ise basit. Teki ile kağıt yatay konuma alınıyor, diğerinde ise kağıt formatı değiştiriliyor. Elde edeceğiniz posterin boyutları ise feet ölçüsünden veriliyor. Ancak 1 feet = 3,281 metre diyerek size yardımcı olabilirim. Bu şekilde hesaplamalarınızı yapabilirsiniz.
  4. Parçalama işlemi bitince tekrar Continue düğmesine basın. Son sayfadan Click here to download a PDF file containing your images bağlantısını göreceksiniz. Buna tıklayın ve resmin parçalarının yer aldığı PDF formatlı dosyayı indirin. Ardından ise bu PDF dosyasındaki tüm sayfaları çıktı alın ve duvarınız üzerinde birleştirin 😉

İndirdiğiniz PDF dosyasını açınca, alttaki gibi resminizin parçalar halinde çıktı verildiğini göreceksiniz.

Block Posters