Benim hakkımda bilmediğiniz 5 şey

Şu aralar günlükçüler arasında bir başladı devam ediyor bu, “Hakkımda bilmedikleriniz” muhabbeti 🙂 Kimden çıktı bu güzel fikir bilmiyorum ama Teknoseyir’den tanıdığınız Hasan topu bana atmış durumda. Eeee blogcu raconlarına göre ben de bilmediğiniz 5 şeyi açıklamak zorunda oluyorum.. Ama sonunda topu 5 farklı kişiye atacağım ona göre 😀

O halde Hasan’ın açıklamalarının ardından bana attığı topu alarak oyuna başlıyorum 🙂

1. Küçükken R’leri söyleyemezdim

Bu R harfinden çektiğim kadar başka ne bir harften ne de birşeyden çektim sanırım 😀 Belediyeye binmeden önce bir bilet almak için ter dökülebileceği kimsenin aklına gelmezdi sanırım.
– Biy bilet istiyoyum.
– Efendim!
– Bilet bilet biy bilet istiyoyum
– Niy??
– Biy biy..
– Hı??
– Bi bilet ver daaa, pehhh

Böyle geyikler hayatımın çoğu evresinde oldu.

– Ad soyad lütfen
– Hakan Demiyay
– (Hatun kağıda yazar ve) Teşekkürler
– (Yanlış yazdığını fark eden ben) Demiyay olacak Demiyel değil.. (Hatun tekrar dener) Hayır Demiyay, Demiyağ değil…

Eee tabi ne olduğunu anlamayınca sallamak bizim toplumda var 😀

Baktım olacak gibi değil, yırttım kendimi. Dilimi koparma noktasına geldim ve sonra R harfi biraz hırıltılı da olsa çıkmaya başladı.. Ve sonradan R ‘leri söylemeye başlayabildim.
Anlayacağınız ben de Ferruh gibi vaktinde, belki adımı değil ama soyadımı söyleyemeyenlerdendim.

2. Okuduğumu biliyorsunuz, peki ya uzattığımı?

Makina müh. okuduğumu zaten bir çoğunuz biliyor. Sanırım en az 2 seneden başlaması şartı ile uzattım. Bitecek inşallah. Son 1 yıldır kafamın bir yerlerini derse vermeye çalışıyorum. İyi kötü başardım gibi..

3. Bu gece barda gönlüm hovarda

İçmeyi severim 😀 Bira, rakı, şarap… Farklı vakit, durumlar için farklı tatlar tabi. Bar ya da evde arkadaşlar arasında. Ya da sahilde ya da arabada. Hiç fark etmez. İçmek istiyorsam illa bir yerde alır biramı içerim 😀 Ama alkolik değilim tabi 😉

4. Sigara hiç kullanmadım

Çevremdeki birçok arkadaşım sigara içiyor. Aslında bu benim için yeni birşey değil. Neredeyse orta okuldan beri böyle. Babam da içiyor ama hiç sigaranın tadını merak etmedim. Ağzıma bile sürmedim.

5. Evde çay, nescafe v.b. bira bardağı ile içerim

Evdeyken günümün çoğunluğu bilgisayar başında geçer. Kimi vakitler ya oyun ya da işlerim ile uğraştığım için bilgisayar başından kalkmak işime gelmez. Böyle bir durumda içmekte olduğum nescafeyi orta boy bir kupada olması beni kesmez. Çünkü çabuk biter! Ben de kendilerine hayli alışık ve yakın olduğum bira bardaklarını kullanırım bu gereksinim için. Kapasitesi çok daha fazla olduğu için içerisindekinin tüketilmesi de daha uzun vakit alıyor 😀

Evettt.. Ben anlatacaklarımı bir bir yazdım. Şimdi geldi topu atacaklarıma 😀 İlk önce topu Erhan’a (Yakuter) sonra Çağatay Abi’ye (Zeynebim), Onur’a (Witkey), Cem‘e (AYYaS) ve Hamdi‘ye (H-Yaman) atıyorum.

Bir de yeni bir oyun mu çıkarsak? Hani testeredeki gibi, “Seninle bir oyun oynamak istiyorum” 😛