Youtube, Vdo Mynet, Izlesene, Pikniktube videolarını indirmek

Küçük bir servis başlattım videoindir adı altında. Böylece en çok kullanılan video sitesi Youtube başta olmak üzere, ülkemizdeki Vdo Mynet, Izlesene, Pikniktube, Sendeyukle, Hergece, Goruntulerim, Videokent gibi video sitelerinden de videoları indirebileceksiniz.

Mynet, Youtube, PiknikTube, İzlesene Sitesinden Video İndirmek, Kaydetme Programı

Servisin adresi http://videoindir.dmry.net/. Bir süre önce aklıma gelmişti. Aslında yeni bir fikir değil çünkü daha öncede benzeri siteleri tanıtmıştım. Fakat mevcut sitelerin neredeyse hepsi Youtube videolarını indirmeyi olanaklı kılıyor. Ancak Mynet VDO, Pikniktube v.b. gibi yerli sitelerden video indirimi sağlayan görmemiştim. O zaman dedim ben yapayım 🙂

Projeden önce çok kararsızdım. Biliyorsunuz telif hakları büyük bir sıkıntı ülkemizde ve bu konularda danışabileceğiniz ya da gönüllü olarak size fikirlerini iletecek çok az kişi vardır. Bu nedenle yerli yayıncı olan tüm site yetkililerine yaklaşık 2 hafta önce projemi açıkladım ve kendi telif hakları çıkarlarını göz önünde bulundurmak için uygun olanın ne olacağını sordum. Şu zamana kadar http://sendeyukle.com ve http://videokent.com yöneticileri geri dönüş yaptılar sağ olsunlar 🙂 Kendileri için uygun olanın, kullanıcıya ilgili sitenin telif haklarını kabul etmesi için, sitenin logosu ile birlikte bir ön metindi. Henüz diğer yayıncılardan yanıt gelmedi ve belki acele ettim ama bilmiyorum. Sanırım onlar için de bu koşul uygun olacaktır.

İşte kısaca böyle. Eğer bir aksilik olmazsa video indirme servisi devam edecek. Ve vakit buldukça birçok yerli siteyi de ekleyeceğim. Bunlar arasında sadece sunucu siteler değil, sunucu siteler üzerinden yayın yapan diğer video siteleri de olacak. Tabi onlardan bir video indirmek istediğinizde, telif hakkı sunucu site ne ise, onda olacak 🙂

Servis nasıl çalışıyor?

İndirmek istediğiniz video adresini (örneğin mynet video indirme: http://vdo.mynet.com/video/506) adres kutusuna yazıyorsunuz ve sonra hemen yanındaki İndir düğmesine tıklıyorsunuz. Bir müddet bekledikten sonra videoyu indirebileceğiniz bağlantı alınıyor. Fakat öncesinde video yayıncı sunucuların telif haklarını göz önünde bulundurduğumuz için, onların telif haklarını tanımalı ve kabul görmelisiniz. Zaten hemen sonrasında Sağ tıklayarak farklı kaydet metodu ile videoyu indiriniz uyarısını göreceksiniz.

Sağ tıklayarak farklı kaydet metodu ile videoyu indiriniz bağlantısına sağ tıklayın ve farklı kaydet yapın. İndirilecek video dosyasının adını buradan değiştirebilirsiniz. Önemli olan husus dosya uzantısının .flv olması gerektiğidir. Bunu eklemeyi unutmayın.

Flv dosyalarını izlemek

Flv video dosyalarını izlemek için farklı alternatifler mevcut. Fakat bunların arasında en bilindik ve bedava olanı KeepvidPlay . Diğer seçenekler ise şunlar olabilir;

  1. Wimpy Standalone FLV Player
  2. FLV Player 1.3.3

Görüşleriniz, önerileriniz

Görüşleriniz ve önerileriniz önemli benim için. Belirtmekten çekinmeyin lütfen 😉 Videoların indirilme istatistiği diyorsanız, o da şuan mevcut fakat aktif ettim.