Yemekye.com: Bak, Yap ve Ye

Yemekye.com, “bak, yap ve ye” sloganı ile kurulmuş bir yemek tarif sitesi. Web sitesinin basit bir arayüzü olması ile, her şey anlaşılır ve rahat erişilebilir şekilde olmuş.

Yemekye.com: Bak, Yap ve Ye

Yemekye.com, birçok kurabiye, börek, yemek, kahvaltı, tatlı, kek v.b. tariflerinin paylaşıldığı bir yemek tarifleri sitesidir.

Peki sadece bak, yap ve ye ile mi devam ediliyor sitede? Hayır. Siteye üye olarak, tarifleri oylayabilir, yorum yapabilir, ve sizin büyük hünerler ile hazırladığınız bir yemeğin tarifini önerebilirsiniz.

Yemek tariflerinde basit ve anlaşılır bir arayüz

Yemek tariflerinde basit ve anlaşılır bir arayüz bizleri karşılıyor. Kurabiyeleri çok sevdiğim için, hemen kurabiye tarifleri kategorisine girdim. Birçok kurabiye tarifi beni bekliyordu. Karar vermek çok güç olmadı, çünkü tüm kurabiyelerin bir de önizleme resmi mevcuttu. En çok dikkatimi çeken bir kurabiye tarifine tıkladım.

Kurabiye Tarifleri

Yukarıdaki resimden de göreceğiniz üzere, verilen bir tarifin tüm adımları fotoğraflar ile desteklenmiş. Bu çok önemli bir nokta bence. Biz erkekler gibi bu tarz işlerden anlamayan ancak bir şekilde merak edip denemek isteyen çıkarsa, yanlış yapması çok zor olacaktır.

Tariflerin hazırlanışı detaylıca yer alıyor

Annemden duyduğum kadarıyla şunu söyleyebilirim ki, tatlı yapmak hem zor hem de vakit alan bir iştir. O yüzden tatlı tarifleri yer alıyorsa, bunların hazırlanış açıklamaları da detaylıca anlatılmalıdır görüşündeyim.

Tatlı Tarifleri

Gördüğünüz üzere tarifi paylaşılan bir tatlının yapılış adımları uzun uzuna anlatılmış durumda.

Kalori Cetveli

Tabi önce börek tarifleri, sonra hazırlanışları ve nihayetinde doğru mideye. Peki kalorisi diyeceksiniz sayın bayanlar 🙂 Kalori kısmı da unutulmamış ve bir adet kalori cetveline de yer verilmiş 😉

Kalori Cetveli