Yakuter’den “Umudum Blog” Yardım Kampanyası

Yakuter kardeşimiz, öğrenci kardeşlerimiz için güzel bir kampanya başlatmış ve ne güzel de yapmış..İşte yakuter’in yazısı;

İlk kez bir yazıyı yazmak beni bu kadar heyecanlandırdı. Çünkü bu sefer yardım etmek değil, sizlerden yardım istemek için basıyorum klavyenin tuşlarına. Umudum Blog olarak adlandırdığım bu kampanyanın amacı Bitlis Hizan’ın Ballıca Köyü’nde bulunan Ballıca İlköğretim Okulu’nun ve Ballıca Köyünün eksiklerini gidermek, kardeşlerimizin eğitimine ve Türkiye’nin gelceğine biraz olsun katkıda bulunmak.

Bu kampanya nasıl başladı?

Yaz aylarında bir okul için sitem aracılığıyla yardım toplamayı planlıyordum fakat Ankara’da bulunmamdan dolayı doğuda, yardım edecek uygun bir okul ve karşımda güvenilir bir öğretmen bulamamıştım. Derken Köy Öğretmenleri sitesindeki Bitlis’ten Bir Yardım çağrısı daha başlıklı yazıyı gördüm. Resimler beni o kadar etkiledi ki aradığım okulu bulduğuma anında karar verdim ve hemen öğretmenimiz Aytaç KOÇ ile iletişime geçtim. Beni çok olumlu karşıladı ve bir e-posta ile bana hem okulu hakkında bilgi verdi hem de okul ve ilçe için gerekli ihtiyaçlarını bildirdi.

Okulum birleştirilmiş sınıflı olup 19 kız 31 erkek bulunuyor.
1.sınıflar 11 erkek 4 kız

2.sınflar 5 erkek 7 kız
3.sınıflar 3 erkek 1 kız
4.sınıflar 3 erkek 2 kız
5.sınflar 5 kız 3 erkek

Okulumun ilk öncelikli yardım talebi bir projeksiyon aletidir. Bununla hem çocukları daha etkin bir şeklide eğitirken hem de Atatürk ve Atatürkçülüğe karşı olan önyargılı köydeki insanlara hafta sonları Atatürk ile ilgili görsel materyallerle toplantılar düzenlemek.

Ayrıca kırtasiye malzemesine, giyecek ayakkabıya ve temizlik malzemelerine ihitiyacımız var.

Ben sadece okula yardım planlamayı düşünürken öğretmenimizin tüm köyü bilgilendirme çabası beni bu konuda daha da cesaretlendirdi. Size okuldan ve köyden bir kaç resim göstermek istiyorum. Resimlerin büyük hallerini görmek için üzerlerine tıklayınız.

1 2 3
4 5 6
7

Nasıl yardım yapabilirim?

Herkesin bir şekilde katılabilmesi için kampanyayı olabildiğince esnek bir yapıda oluşturmaya çalıştım. İki şekilde yardımda bulunabilirsiniz.

1- Okulun adresine, öğretmenimiz adına elinizde bulunan kitap, defter, giyecek, temizlik vb. ihtiyaçları olabileceğini düşündüğünüz malzemeleri Aras veya Yurtiçi kargoları vasıtasyıla gönderebilirsiniz. Unutmadan söylemek isterim, gönderdiğiniz paketleri ve içeriğini bana iletirseniz kampanyanın sonuç raporunda belirtebilirim.

Kargoyu gönderirken yazacağınız bilgiler şunlardır:

İsim, Soyisim: Aytaç KOÇ
Adres: Ballıca İlköğretim Okulu, Ballıca Köyü Hizan BİTLİS
Telefon : 05054959334

2-Benim asıl önem verdiğim nokta öğretmenimizin birinci öncelikle istediği Projektör cihazı. Bunun için para toplamamız gerekli. Bu konuda aracı olup, piyasada en uygun projektörü alıp göndermeyi istiyorum. Tabiki sizin de desteğinizle olacak bu. Ayrıca eğer olur da para artarsa kalan tüm parayla kitap, defter gibi gönderebileceğim malzemeler alıp, bu malzemelerle fotoğraf çekinip yayınladıktan sonra kargoyu göndereceğim.

Lütfen “benim göndereceğim 3-5 ytl’den ne olur ki” demeyin. Miktarı hiç önemli değil. Sadece elinizden geleni yardımı yapmanızı bekliyorum.

Hesap bilgilerim;

İsim: Erhan Yakut
Banka: Yapı Kredi Bankası
Şube: Çiğli İzmir

Hesap no: 0146810-7

Bu kampanyaya nasıl güvenebilirim?

Benim en başından beri aklımda olan soru buydu, insanların nasıl güvenini sağlayabilirim ? Öğretmenimiz Aytaç KOÇ saolsun beni kırmayıp öğretmen belgesini gönderdi. Buradan görebilirsiniz.

Bana güvenmeniz konusunda ise zaten tereddütüm yok. Kendimi her gün başka bir yönde size açıyorum. Toplanan paralar ile ilgili de her gelişmeyi yani toplanan tutarı sitemde yazacağım. En sonunda inşallah projektörü alınca da faturasını kampanyanın sonuç raporunda yayınlayacağım.

Şimdi artık sözü siz okuyucularıma bırakıyorum ve desteğinizi bekliyorum. Her şey yarının Atatürkçü gençleri için…

Not: Bu yazı kampanya sonuna kadar sabit kalacak. Yazacağım diğer yazılar bunun altında görüntülenmeye devam edecektir.