WordPress yazı yorumlarını pop-up pencere içerisinde görüntüleyin

WordPress altındaki yazılarınıza ait yorumları pop-up pencere içerisinde gösterebilmeniz ve hatta o pencere içerisinden yorum yollatabilmeniz mümkün. Bunun için ekstra bir eklenti kullanmaya gerek yok, çünkü wordpress altında böyle bir özellik mevcut 🙂 Gelin hep birlikte nasıl yapacağımızı görelim.

Bu özelliği kullanabilmemiz için öncelikle, kullanmış olduğumuz tema klasörü altında comments-popup.php dosyasının varlığını kontrol etmemiz gerekiyor. Zaten dosyanın da adından belli olduğu üzere, pop-up pencere içerisinde yorumları görüntüleyecek olan tema dosyası budur. Eğer yorum yollama alanlarınızda Ajax kullanıyorsanız, bu dosyanın kaynağını tekrar gözden geçirmeniz faydanıza olacaktır. Aksi halde pop-up pencere içerisinde problem yaşabilirsiniz. Zira pop-up pencere içerisindeki alan siteden tamamen bağımsızdır.

Yorumları Pop-Up Pencere İçerisinde Gösterelim

Kullanmakta olduğunuz tema klasörü altına girin. Buradaki index.php dosyasını açın.

satırından sonra,

satırını ekleyin.

Eğer ana sayfanızdaki yazıların altında comments_popup_link() fonksiyonu ile yorum sayısını görüntülüyorsanız, bu bağlantıya tıklanınca pop-up pencere içerisinde yorumlar görüntülenecektir.