WordPress Sağ Tuş Engelleme Eklentisi

İstanbul’dayım şuan ve arkadaşların evindeyim. Yaklaşık 2 saat önce uyandım, evde kimse yok ve canım sıkılıyor. Ne yapsam ne yapsam dedim. Sonra wordpress için basit, vakit aldırmayacak birkaç eklenti hazırlamak istedim. İşte bunlardan biri olan sağ tuş engelleme eklentisi.

Birçok kişi sağ tuş menüsü engellemek ister sitelerinde. Herkesin sebebi farklı tabi sağ tuşu engelleme isteklerinde. Bazıları kopyalama özelliğini , bazıları kaynak gösterimini v.b. nedenlerden ötürü olsa gerek bu menünün gösterimini engellemekteler.

Webmaster bilgisi olmayan sadece amacı günlük yazmak olan arkadaşlarımız ise benzeri javascript ile hazırlanmış kodları sayfalarına eklemekte güçlük çekebiliyorlar. Onlar için hazırlamış olduğum eklentide yapmanız gereken tek şey, eklentiyi aktif etmek. Artık sağ menü gelmeyecek. Ayrıca sağ tuşa tıklanıldığında klasik uyarı mesajları da olmayacak..

KURULUM
Eklentiyi buradan indirin önce. Sonrasında ise sıkıştırılmış klasör içerisinden çıkaracağınız sagtus_engelleme.php dosyasını sitenizin wp-content/plugins dizini altına kopyalayın. Sonrasında ise eklenti yönetiminden Sag Tus Engelleme (Disable right click) adındaki eklentiyi aktif edin.

Eklentiyi indirmek için tıklayınız.