Vizeler Bitti :)

Ohh bea vizeler bitti ve şimdi uyku zamanı. Netice olaraksa kimileri iyi kimileri kötü. Tabi fazla sevinmemek lazım çünkü haziranın beşinde finaller başlıyor 😕 Hazır vizeler aradan çıkmışken elimizdeki ve söz verdiğimiz işleri yapmalıyız diye düşünüyorum. O kadar çok varki, hangi birinden başlasam diyorum 🙄 O yüzden hepsini aynı anda, azıcık ondan azıcık bundan diyerekten yapıyorum.

Müjde müjde

Vizeler bitti ve bir süre boşum. O yüzden diyebilirim ki çok hem de çok yakında özlem bitiyor ve SMF&Wordpress balayından dönüyor 😀 Msn Messenger’da kimi zaman bunlardan bahsediyorum, rumuzumuzun yanına ekleyebildiğimiz yazıda. Diyorum “SMF ve WordPress’e balayı yaptırıyor”, tabi öncesinde “Smf, WordPress düğününü yapıyor” ve çok öncesinde ise “Smf ile WordPress’in arasını buluyor” ‘ du 😀 Netice ise hatice değil tabi 😛 İlk hazırladığım 1.0 BETA sürümünde herşeyi elle yapmak zorundaydınız. Yani wordpress dosyalarını yamamak zorunda kalıyordunuz. Şimdi ise herşeyi WordPress’in “action” ve “filter” sistemleri otomatik yapıyor. Smf’nin settings.php dosyasının dizinini de elle yazmak zorundaydınız, ki son halinde eklentiler altında kendisinin açtığı alt yönetim başlığından bu dosyanın yerini belirtebiliyorsunuz. Elle yazmak dışındaki farkı ise, giriş dizininizi size hali hazırda sunuyor ve size SMF’nin yer aldığı alt klasörleri yazmak kalıyor 🙂 Daha da bitmedi! Henüz test etmedim fakat ve sanırım bu eklenti ile subdomain , evet evet subdomain altında kurulu olan SMF ‘niz ile bile haberleşebilirsiniz. Ama henüz denemedim, ve kesin konuşmayalım 😀

İşin en komedi kısmı ise, bu eklentiyi bitirip dağıtıma sunmamla birlikte dünyada büyük yankı getireceği. Yani en azında wordpress camiasında 😛 Neden derseniz, öncesinde hayli araştırmıştım bu ikiliyi bir arada çalıştıracak bir eklentiyi. Hemen hemen her wordpress destek sitesinde sorulmuş fakat yanıt alınamamış. İşte bu yüzden hayli bir ses getirebilir diye düşünüyorum.

Neyse neyse uykum var çok ben yatıyorum, yarın görüşürüz 😉