Uzun zaman oldu

Uzun zaman oldu günlük kategorisi altına birşeyler yazmıyordum. En son 23 Nisan’ı kutlamışım , karıştırdığımda arşivleri. Peki bu süre boyunca neler yaptım. Öncelikle söylemeliyim ki, bir süre sonra tekrardan dmry.net’in temasını değiştiriyorum. Gerçekten çok hoş ve fonksiyonel bir tema üzerinde çalışıyorum. Bunlar dışında ise okul ve iş hayatı devam.

Genel Olarak

Genel olarak iyi sayılırım. Aslında canım sıkılıyor, yapacak birşey yok Zonguldak içerisinde. Ben de kendimi oyunlara veriyorum. Nasıl olsa yeni PC her oyunu rahatlıkla kaldırıyor. Hem de fazlasıyla 😀 Bu öğleden sonra bowling oynamaya gitmeyi planlıyordum. Bunun için 40km ötedeki Ereğli’ye gitmek gerekiyor tabi. Üzerimde fazla para yoktu, eğer bankaya burs yatmış olsaydı hemen gidiyordum 🙂 Yok abi yok sıkılıyorum ben de bu şehirde. Gezip tozmak şart.
Dersteyken camdan dışarıyı izledim bir süre… Höhhh nasıl camdan izlemekse! Camın üç sıra yanındaydım.. Duvar dibine daha yakındım 😀 Ama günlük güneşlik bir hava vardı dışardı. Dedim çocuklar tam deniz havası 😛 Lisedeyken mart ayında denize girdiğimi bilirim. Hava birkaç gün güneşli gittiyse ve o günde sıcaksa hava, girersek üşürüz ama çıkarsak ısınırız sözleriyle kendimizi denizin soğuk sularına bırakırdık 😀 Sahil şeridinde olan bir şehirde yaşamanın getirdiği bir sonuç bu. Denize girmeden olmuyor. Deniz şart! O yüzden fazla bekleyince dayanamıyor insan.

İş-Güç Hayatı

İş güçler de devam ediyor. İstanbul’da işlerini yürüttüğümüz bir şirketle devam ediyoruz. Bir süre önce bir projeyi buradan yapıp yolladım. Gidecek durumda değildim, sınavım var yarın. Onun dışında ise düşündüğüm fakat hazırlamaya üşendiğim birkaç proje fikrim var. Eğer hayata geçirebilirsem iyi ses getirir sanırım.

Okul Hayatı

Okul hayatı aynı şekilde devam ediyor. Vizelerle boğuşuyoruz. Şuana kadar 5 vizeye girdim. 2’si mükemmel, 2’si berbat, 1’i orta geçti. Aslında berbat olanlar benim suçumdu biraz. Termodinamik sınavına kitaptan çalıştım. Tüm konuları çalıştım ve bitirdim. Çözümlü örnekler de tamamdı. Herşeyi iyice anlamıştım. Fakat konunun sonundaki asıl baba olarak adlandıracağımız soruların bir kısmını çözememiştim. Çünkü çözümlü örnekler arasında benzer sorular yoktu 😀 Malum çözemedim ben de. O gece inanmazsınız internette termodinamik soruları-çözümleri aradım. Hazırlanmış birçok tezi, ödevi gözden geçirdim ama bizim konuyla alakası yoktu. Yabancı e-kitaplar bulmaya çalıştım olmadı. Yani anlayacağınız hevesle çalıştığım bir dersin sınavında kitaptaki çözemediğim tarzdaki sorular geldi 😀 Sağlık olsun dedim. Sanırım 4. konu zormuş. Eğer anlayabilirsem onu problemsiz, final yada bütünlemede verebilirim diye düşünüyorum. Tabi hayli yüksek almam lazım 😕 Sonrasındaki akış. sınav ise kötüydü. Çünkü pek çalışamamıştım ona. Yoksa sınav çok kolaydı 😀 Neyse sıradaki sınavlara bakıyorum.

Bunlar dışında ise son 2 gündür ilginç durumlar yaşanıyor , ben ise sinirle karışık gülmekle geçiyorum. Valla diyorum ne ağız varmış çocuklarda, ne dedikodular dönüyor.. İnsanların canı sıkılıyor sataşmaya yer arıyor. Ama kusura bakmayın herşeyin yeri ve vakti var. Ben yer ve vakit sunmuşken kimse konuşmadı, şimdi ise kimse susmuyor. Bu kez ben konuşmuyorum. Konuşmadıkça da asıp kesiliyoruz ya.. neyse Allah yukarda.. Şu son dönemler için söylenecek güzel atasözleri buldum az önce 😀

Abanın kadri yağmurda bilinir : Daha önce kıymetsiz gibi görünen bir çok şeyin, kullanım zamanı geldiğinde değeri artar.

Acı patlıcanı kırağı çalmaz : Hayatta birçok problemlerle karşılaşıp bunlardan başarı ile çıkmış olanlar, bundan sonra karşılaşacakları zorlukları da atlatıp başarı ile çıkarlar.

Cami ne kadar büyük olsa imam bildiğini okur : Bir toplulukta çok kişi ve fikir olsa da karar verme yetkisine sahip kimseler, kendi bildiklerini uygularlar.

Can cümleden azizdir : İnsanlar kendi çıkarlarını her zaman başkalarının çıkarlarından üstün görürler. Aksi şekilde davrandıklarında bile kendi çıkarları söz konusu olduğu zaman fedakarlık yapmaktan vazgeçerler.

Can çıkmayınca huy çıkmaz : Hayat boyu kazanılan alışkanlıklar da gelişir. Ama değiştirmek çok zordur. Kişi ölünceye kadar devam eder.

Çocuktan al haberi : Art niyet taşımayan çocuklar, başkalarının yanında her şeyi çekinmeden konuşurlar.

Neyse arkadaşlar eminim haftaya da bu atasözleri ile karşıma çıkarsınız 😀 Ne diyeyim ya sabır…

Aşk-Meşk

Yok abi yok… Tek derdimiz projeler, iş güç olmuş. Yok bakmıyoruz ki sağımızda solumuzda kim var.. Gözler görmüyor kimseyi… Aslında son dönemlerde görüyor ya birilerini ama neyse 😳 vakit değil şuan.

Internet Hayatı

dmry.net in temasını güncellemeyi düşünüyorum. Çok daha fonksiyonel bir tema hazırladım ve üstünde çalışmaya devam ediyorum. Umarım bir süre sonra onu kullanacağım. Eminim hepiniz çok beğeneceksiniz 😀