Uzun bir aradan sonra :)

Sevgili Günlük kategorime bakıyorum da.. En son geçen sene Kasım ayında sizlere yazmışım. Hakket uzun vakit geçti, çok şeyler değişti.. Ama ne olursa olsun, hayat devam ediyor ve karşılaştığımız tüm zorluklar, bizi bu hayata karşı daha da güçlü kılıyor..

Uzun bir aradan sonra 🙂

Geçen seneden bu yana çok şey hem de çok şey değişti.. İyisiyle kötüsüyle, güzeliyle acısıyla..

Hımm bu arada. Uzatmalı okulumun ilk dönemi sona erdi. Yani üniversitenin ilk dönemlerine ait tüm dersleri verdim. Eğer bu dönemki dersleri de problemsiz geçersem, ve herhangi bir sürpriz ile karşılaşmazsak (garanti veremiyorum, son 7 yıldır birçok sürpriz yaşadım) bu dönem sonunda resmen (şaka gibi) mezun olacağım.

Mezun olmak bir yana dursun, sonrasında asıl problem ve asıl sorunun yanıtı beni bekliyor olacak 🙂

Er geç bu sene sonuna kadar mezun olacaksın Hakan. Sonrasında ne iş yapmayı düşünüyorsun? Var mı kafanda bir şey..

Son 2 yıldır aldığım bu soruya belki de onlarca farklı yanıt vermişimdir. Ancak hangisi daha ağır basacak ben de bilmiyorum.. Bakalım, güzel teklifler olursa değerlendirebilirim. Mühendis maaşıyla, programcı olarak çalışmak istemem bir şirkette. Çünkü programla cidden kafayı yoran bir iş. Mühendislik daha rahat.. Özellikle kocaman bir fabrika koca koca teknolojik makinaların arasında olmayı daha da tercih ederim. Seviyorum teknolojinin her kolunu ve ürününü. Özellikle ne kadar büyükse 🙂 Bu nedenden olsa gerek, o koskoca gemileri görünce, durur karşısında, ve su üzerinde gidişini izler dururum..

I-Sobot

Hayatımda bazı değişiklikler düşünüyorum. Yeni eğlence kaynakları örneğin. RC uçak düşünüyordum ancak yeterli alan yok çevremde. Aslında alan çok ancak uçak menzil dışına çıkınca, bir de onun peşinden koşması var 🙂 Neyse.. Onu da alacağım bir gün. Ama öncesinde Robosapien V1 alayım da biraz eğleneyim diyordum. Tam ona karar kılmışken, I-Sobot ile tanıştım.. Guinness rekorlar kitabına giren dünyanın en küçük insansı robotu oluyor kendisi..

I-Sobot

Dünyanın en küçük robotuymuş kendisi. Çünkü yaklaşık 17 cm yüksekliğinde. Ancak kendisini küçümsemeyin. Hareket etmeyen tek yeri parmakları. Hatta Youtube üzerinde onlarca videosu bulunuyor. Ne mi yaparken? Ok atıyor, golf oynuyor, kayak yapıyor, motosiklet kullanıyor, kavga ediyor, taklitler yapıyor ve dahası 🙂

Henüz elime geçmedi. Gelsin bir test edeceğim, bakalım ne kadar eğleneceğim..

Görüşmek üzere.. Öptüm sizi..