Ücretsiz Msn Messenger Sahtekarları

Az önce hotmail kutuma girdim. Her zamanki gibi maillerime baktım ve devam ettim. Sonra bir de önemsiz maillerin toplandığı Önemsiz Posta kutusuna girdim. Çünkü gelen bir mail oraya düşmüştü. “önemlinot : e-posta adresim ücretsiz olsun seçenegini işaretlemeyi unutmayın” konulu bir mail gelmiş. Sanırım son zamanlar bu çok moda. Yani insanların Msn Messenger adreslerini çalmak. Eğer bu konularda bilgim fazla değil diyorsanız bu yazıyı dikkatlice okuyun lütfen. Çünkü bu benden size bir uyarıdır.

Ücretsiz Msn Messenger Sahtekarları

Eposta yigithan_67 yigithan_67 [email protected] kişisinden önemlinot : e-posta adresim ücretsiz olsun seçenegini işaretlemeyi unutmayın konulu olarak geliyor ve anlaşılan direkt önemsiz posta klasörüne düşüyor. Gelen mesaj ise şöyle:

bildiginiz üzere www.msn.com da'ki açıklama üzere 20 august 2006 da msn paralı olacak
aşagıdaki sitede bu durumu provake etmek üzere üye topluyoruz
aşagidaki linke tıklayarak sizde bizlere destek olabilirsiniz
saygılarımla bilkent murat tüzün
www.free-msn-messenger.org.tr.tc
önemlinot : e-posta adresim ücretsiz olsun seçenegini işaretlemeyi unutmayın

siz siz olun aldırış etmeyin ve silip geçin. Şimdi giriyorsunuz o söylenen adrese ve sizi hotmailin anasayfası gibi birşey karşılıyor. Ve Msn Messenger adresiniz ile ona ait şifrenizi girmeniz isteniyor, ki ancak destek olabilesiniz. Zaten sayfanın görünüşü bunun hile olduğunu açıklıyor fazlasıyla. Ki kaldı hadi ciddi birşey olsa, siz epostanızı ya da şifrenizi yanlış girdiğinizde sizi uyarması lazım di mi? Hadi o da olmasın tamam, o zaman ne olur sadece eposta adresi kontrol edilir acaba girilen adres doğrumu diye. Ama o da yok tabi 🙂 Hatta girin siteye, epostaya ve şifreye onlara yollamak istediğiniz özel mesajı yazıp onaylayın. Aman alttaki ücretsiz olsun seçenegini işaretlemeyi unutmayın 😆 Sonra mı ne oluyor? Tabiki doğru hotmailin oturum açma sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Ama öncesinde msn adresiniz ve şifreniz bu kişiler tarafından kaydediliyor.

İşte size eposta çalmanın farklı bir yolu. Geçenlerde bir yazımda yazmıştım. Arkadaşın teki phpnuke hack kodları ile bizim wordpress tabanlı olan dmry.net ‘i hacklemeye çalışmıştı. Ben de demiştim iyi hacker olmak istiyorsan programlama bil, kendi kodlarını kendin yaz diye. İşte yukarıda yönlendirmeden önce yapılan şifre ve eposta kayıt işlemini herhangi bir web programlama dili ile (php,asp v.b.) rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Ya da kendi epostanıza yollatıyorsunuz. Neyse aman dikkat dediğim gibi. Msn messenger ‘ın ücretli olacağı yok yani.