Ücretle email şifresi kırmaya başladılar

Her internetle uğraşan kişinin, çeşitli üyelik v.b. için bir veya birden fazla epostası bulunur. Şahsen benim bu şekildedir, ve o hesabıma üye v.b. olduğum tonlarca sitenin haberleri gelir. Yok yok asla hepsini okumam, başlığa göre seçici olurum.
Az önce bahsettiğim hesaplarımın tekine girdim. Başta normal geldi bana. Yani yine spam mailler v.b. ibaret sandım. Fakat sonra SEVGILINIZIN,ARKADASINIZIN MAIL SIFRESINI OGRENMEK ISTER MIYDINIZ? başlığını gördüm. Noluyoruz dedim ilk önce 🙂 Sonra açtım emaili ve başladım okumaya.. Bakın emailde ne yazıyor.

Ücretle email şifresi kırmaya başladılar

YALNIZCA 50 YTL YE BU ISTEGINIZE ULASABILIRSINIZ.USTELIK ODEMEYI SIFRENIN ALINDIGI SIZE KANITLANDIKTAN SONRA YAPACAKSINIZ
ISTEKLERINIZ ICIN *********@****.com ADRESINE MAIL ATABILIRSINIZ
SIK SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI
***Sifrenin alindigini nasil kanitliyorsunuz?ayrica size nasil guvenebiliriz
---sifrenin alindigini kanitlamanin cesitli yollari var bu sizin seciminize gore degisir.en cok kullanilan yontemler mail hesabina girilip ekran goruntusunu yollamak,o kisinin posta kutusunda mevcutsa sizin o kisiye daha once yolladiginiz bir maili aynen size geri yollamak,maillesitigi birkac kisiyi size soylemek vs...
zaten sifreyi aldiktan sonra ve ucretini siz odedikten sonra neden size sifreyi yollamayalim ki?su anda mevcut musterilerimizin bircogunu daha once bizi denemis veya oneriyle bize basvurmus kisiler olusturmaktadir.musteri memnuniyeti bizim icin onemlidir.
***hangi tur mail sifrelerini alabiliyorsunuz?her mail sifresini %100 kirabilir misiniz?
---her mail sifresini kirabilmek gibi bir iddiamiz yok.ancak zaten kiramadigimiz mail sifresinden bir ucret talep etmiyoruz.sifreyi kirmak icin birkac basit bilgi gerekiyor.bu yuzden sifresini alacagimiz kisi tanidiginiz biri olursa sifreyi alma sansi daha yuksek oluyor.
mail adresinin hotmail,yahoo,mynet vs... olmasy farketmiyor.
***gizlilik saglaniyor mu?
---aramizda gecen yazismalar,sifre istekleriniz vs... kesinlikle gizli kalmaktadir ve isleminiz biter bitmez silinmektedir.
***sifreyi alma islemi ne kadar suruyor?
---bu,siradaki sifre isteklerine gore degisebiliyor ancak genelde 2-3 gun icinde olumlu ya da olumsuz sonuclaniyor.

Ya nedir şimdi bu? Tamam burada şifreyi gerçekten alıp alamadıklarını sorgulayacak değilim. Fakat nedir bu sanki gerçek hayatta kiralık katil tutar gibi..