TeknoKampüs ile En Son Teknolojik Ürünler

Bu yazımızda sponsorlarımızdan TeknoKampüs sitesini inceleyeceğiz. TeknoKampüs, en son teknolojik ürün ve uygulamaları takip eden ve değerlendiren bir blog sitesi. Site sadece bununla kalmıyor, ürünlerin fotoğraflarına ve videolarına da yer veriyor.

TeknoKampüs ile En Son Teknolojik Ürünler

TeknoKampüs web sitesi en son teknoloji ürünleri takip ediyor ve bu konuda blog yazıları yayınlıyor.

TeknoKampüs ile En Son Teknolojik Ürünler: en son teknoloji, teknolojik ürünler, teknoloji haberleri, teknoloji

TeknoKampüs sadece kuru kuruya ürünlerin bilgilerini sunmuyor, yazılarını video ve fotoğraflar ile destekliyor. Web sitesi, ziyaretçi ve üyelerin tartışabilmesi için bir forum ve eğlence için komik teknoloji haberleri içeriyor.

Teknolojik Ürünler için Video ve Galeriler

Teknolojik ürünler için video ve fotoğraflar da paylaşılıyor.

TeknoKampüs ile En Son Teknolojik Ürünler: en son teknoloji, teknolojik ürünler, teknoloji haberleri, teknoloji

Her yazıya ait video ve fotoğraflar, yazının sonunda ziyaretçilere sunuluyor. Böylece incelenen ya da tanıtılan ürünün fotoğraflarını ve tanıtım videolarını inceleyebiliyorsunuz.

Tekno Geyik 🙂

Web sitesinin “Tekno Geyik :)” kategorisi altında eğlenceli teknoloji haberleri bulabiliyorsunuz. Bu haberler içeriği video, fotoğraf, yazı veya oyun da olabiliyor. Tamamen ziyaretçiyi eğlendirme amaçlanmış görünüyor.

Tekno Forum

Ziyaretçilerin teknoloji üzerine tartışması, görüş bildirmesi için bir de forum kurulmuş. Sanırım yeni kurulan bu forumun ileri de daha da aktif olacağını düşünüyorum.

TeknoKampüs ile En Son Teknolojik Ürünler: en son teknoloji, teknolojik ürünler, teknoloji haberleri, teknoloji

TeknoKampüs İçin Öneriler

Genel olarak web sitesinin içeriğine değindik. Şimdi ise web sitesine eleştiri ve önerilerde bulunacağız.

Neden WordPress değil de, ASP ile kodlama?

TeknoKampüs için sorulacak soruların en başında sitenin alt yapısı geliyor sanırım. Kodlama ASP ile yapılmış görünüyor. Halbuki, blog sitesi için şu an en ideali WordPress’in olduğu su götürmeyecek bir gerçek.

Benim şiddetle önerim, ASP alt yapılı bu sistemin tamamen WordPress üzerine aktarılması. Çünkü içeriği çok uygun. Sadece içeriğin uygun oluşu bunu gerektirmiyor tabi ki. WordPress ile TeknoKampüs’e geri dönüşler daha fazla olacaktır ve WordPress fonksiyonları ile daha dikkat çekici detaylar paylaşılabilecektir.

Yeni bir görünüş, yeni stiller

Web sitesinin yeni bir görünüşe sahip olması gerekiyor. Şu anki tasarım çok sade ve yazılar pek dikkat uyandırmıyor. Yeni bir dizayn ile, işlevsel bir manşet ardından yazılar listelenebilir. Böylece daha çok dikkat uyandıracaktır. Arama motorlarının sevmesi içinse, W3C dikkat 😉

Yayın kategorilerini bulamıyorum

Yayınlanan teknoloji haberlerine göz attığımda Telefon, Bilgisayar, Sinema gibi kategoriler görüyorum. Ancak tüm kategorilerin bir arada olduğu ve listelendiği bir alan bulunmuyor web sitesi üzerinde.

Galeri ve Video düzenlemeleri

Yazıların altında tek tek video ve fotoğraflar paylaşmak yerine, bunların 120×90 ebatlarında ekran görüntüleri yer alabilir. Tıklandığında ise o yazıya ait galeriye gidilerek video veya fotoğraflar görüntülenebilir. Görüntülenecek galeri sayfası ise sitenin içeriğinden bağımsız olmalıdır. Elbette gelinen yazıya bir bağlantı olmalıdır. Ancak eğer videoyu görüntülüyorsa ziyaretçi, en çok izlenen video, alakalı videolar gibi seçenekler de sunulmalıdır ki, ziyaretçinin dikkati çekilsin.

İçerik türüne ve kategoriye göre RSS kaynakları

Bence içeriğe ve kategori türüne göre RSS bağlantıları yer alabilir. Zaten hali hazırda bir RSS kaynağı bulunuyor ancak bu tüm içeriği kapsıyor. Yani, sadece “sinema” kategorisi altındaki yazılar takip edilebilmeli, ya da sadece siteye eklenen fotoğraflar.