Tanrıdan Diledim Bu Kadar Dilek

Son zamanlarda bu şarkıyı onlarca kez dinler oldum. Kurtlar vadisi ile öğrendik tabi bu türküyü. Ama ne bileyim çok güzel valla. Zonguldak’tayken bilgisayarıma indirmiştim. Hem Yavuz Bingöl hem de Kurtlar Vadisi yorumlarını. Çalma listesinde ikisi yer alır ve sadece ikisi arasında gider gelirdim. İşte geçen gün İstanbul’a geldim. Baktım arkadaşın bilgisayarda da ikisi de var 🙂 Açtım dinliyorum.

Tanrıdan Diledim Bu Kadar Dilek

Şarkıyı dinlerken biran ağırlaşmaya başlıyorsunuz. Düşünceler hayaller içerisine dalıyorsunuz. Hele bir de bir yerlerden yara aldıysanız çöküntü yaşatıyor 😀 Bir daha, bir daha dinleyeceğim diyorsunuz. Sonra,

– Ulannn, ben ne kadar talihsizmişim beaa
– Sanırım dilek dileme kotamı doldurdum

der gibi oluyorsunuz. Hayellere düşüyor, şarkıyı yaşamaya, kendinizi şarkı içerisinde baş rolde oynatmaya başlıyor, oradaki gibi düşünüyor, oradaki gibi yaşıyorsuz.

Tanrıdan diledim bu kadar dilek
Bana kısmet değil dizinde yatmak
Dizinde yatıp da yüzüne bakmak

Gel aman aman yanıma
Kıyma bu yazık canıma
Bir kara kaşın bir kara gözün
Değer dünya malına

Ayrılık hasreti canıma yetti
Kalmadı gözümün yaşları dindi
Bahçenizde lale sümbül gül bitti
Eridi yüreğim tükendi bitti

Gel aman aman yanıma
Kıyma bu yazık canıma
Bir kara kaşın bir kara gözün
Değer dünya malına

Yöre: Erzincan
Sözler: Salih Dündar

Bu kez Soner Arıca, Sen Giderken diyor. Nedense insanın canı daha da sıkılıyor. Yok yok ne üzüntü ne moral kırıklığı. Anlatamadığım, anlasamda artık anlatmak istemediğim tuhaf bir duygu, ilginç bir durum. Ama gördüm ki söylenen şarkı sözlerine ters düşen, yaşanmak istenen şarkı sözlerinin artık tamamen yanlış olduğunu gösteren, ispatlayan durumlar da oluyormuş.

Ne diyelim yeni günlere yeni ufuklara. Ama şuan yapmamız gereken kafa yormamız gereken çok daha önemli işler var. Farklı duygularla kafayı yormanın hiç lüzmu yok, en azından şimdi. İlerle belki bir gün düşünürüz ne yaşamışız diye, ve güleriz bu günlere. Umarım güleriz 🙂

Neyse bitsin artık.. İncelemem gereken dökümanlar var evden çıkmadan önce. Galiba akşama kadar şirkette olacağım. Dün hayli geç çıktık. Bakalım nedir son durumumuz..
Bu kez ve ilk kez buna yorum yok.. Bu yazıdan birşey dilemiyorum çünkü ve mümkünse ilgili dileklerimin gerçekleşmemesini istiyorum.