Şu aralar, Sınavlar, Dmry.Net’e Reklam

Şu aralar bütünleme sınavlarına çalışmaktayım. Hayırlısı ile dersleri versemde rahat ve huzurlu bir tatil yapsam diyorum. Bu nedenle ne siteye fazla yazabiliyorum ne de Msn Mess.’de beni görebiliyorsunuz. Kapandım ders çalışıyorum anlayacağınız 😀 Ders aralarında ise bir türlü hayata geçiremediğim yeni temamla uğraşıyorum. Bu kez istediğim stili tutturdum gibi. Yeni temayla birlikte reklam da almaya başlayacağım siteye 🙂

Bir süredir yeni tema üzerinde de çalışıyordum. Yeni temanın adı dmry olacak ve herhangi bir temayı kullanmadım. Daha doğrusu birçok temadan faydalandım. Biraz templatemonster temalarının header’larında 😛 biraz bedava dağıtılan temalardan biraz kendimden derken hoş bir tema çıktı ortaya.

wordpress dmry teması

Kullanmaya karar verdiğim son temam

Daha önce kullanacağımı söylediğim alttaki temaya göre çok daha renkli sanırım. İşte biraz da blokların stillerini düzenleyeceğim. Biraz Ajax öğrenip yazı altı seçeneklerini toparlayacağım. Sonrası misss olacak.


Bir süre önce bu temayı hazırlıyordum.

Ayrıca yeni temayla birlikte reklam alınımına da başlıyorum. Yani yeni temayı bir de reklamları yerleştirebilecek şekilde dizayn ettim. Ehhh öğrenciyizi abiii, harçlık olsun reklam gelirleri 😛
Reklam ücretlerini henüz belirlemedim fakat 1000 gösterim ücreti tarzında olur sanırım. Yani x YTL’e 1000 gösterim alırsınız ve reklamınız sitede 1000 kez görüntülenir gibi. Ancak henüz karar vermedim ve şuan testler yapmaktayım yandaki ringofon reklamı ile. Reklam yönetimi ise http://reklam.dmry.net üzerinden olacak.
Reklam formatları olarak altta ve üstte 468×60 gif-flash banner ve sitenin sütunları üzerinde de ufak bannerlar düşünüyorum. Ekstradan ziyaretçilere yeni yorum uyarısı yapan mailler sonuna da metin tabanlı reklam ve emin değilim ama RSS kaynaklarına bile yerleştirebilirim 😀 Hele şu sınavlar çıksın düşüneceğim.

Neyse bu kadar bugünlük.. Ders çalışmaya gidiyorum. Dikkat et kendine 😉