Sıradan günler

Günler sıradan geçiyor son zamanlarda. Yapacak birşey yok. Oturduk ders çalışıyoruz, sınavlar var malum. Ama eksik etmediğimiz tek şey ise bilgisayar tabi 😀 Arada bir işler arada bir projelerim ile uğraşıyorum. Bazen ise dmry.net’in yeni arayüzü ile! İlerleyen vakitlerde siteyi baştan sona değiştiriyorum. Çok fena bir tema hazırladım 😛

Tema şablonunu dreamweaver içerisinde buldum ve üstünde çalışıyorum. Yeni eklentiler, çoklu dil desteği, javascript navigasyonlar, hızlı erişim üst navigasyon menüsü ve dahası. Herşey sizin için valla 😛

Vaktinde ben Macromedia ‘nın bu temasını PhpNuke tabanlı zonguldak.us’e uyarlamıştım ve çoğu kişinin aklı hayali birden değişmişti 😀 bu tema nasıl phpnuke ile kullanılabilir diye 🙂 WordPress’in tema yapısı uyarlamak için çok daha uygun ve her sayfa için farklı temalar uyarlayabildiğinizden ötürü tekrar aynı css teması üzerinde çalışmaya karar verdim. Biraz Macromedia ve biraz da Adobe‘nin sitelerinden esinlenerek ortaya hoş bir tema çıkardım ve dreamweaver içerisinden çıkan css temasıyla arasında dağlar kadar fark oldu 😀 Tabi benimki daha güzel.

Dmry yeni tema

Tabi ne zaman siteyi o hale getirebilirim bilmiyorum. Çok az zaman ayırabiliyorum ve fazla ilgilenemiyorum. Aslında şuan için en büyük problem çoklu dil desteği. Gengo eklentisinden faydalanacağım fakat onda da beğenmediğim birkaç kötü nokta var. Kendime uyarlarsam herşey yoluna girecek.

Alt sayfaların teması yine aynı fakat içerik kısmının iskeleti biraz daha farklı. Ana sayfadaki blok onlarda yerini, yazının detayıyla ilgili bloğa bırakıyor. Bir de düşünüyorum ana sayfada çift blok mu kullansam diye ama henüz karar veremedim. Oradaki tek blok navigasyonlu bir yapıya sahip. Yani koyu tonda artalana sahip başlıklara tıklayınca, ilgili alan hemen altında açılıyor ve üstteki kapanıyor.. Böylelikle sayfanın dibine kadar uzanmıyor blok. Yani iki blokta toplayacaklarımı tek bir blokta hem de çok daha az yer kullanarak toplayabilirim diye düşünüyorum..

Neyse sanırım bu tema daha güzel olacak tam olarak hazır olduğunda 🙂

Hımm boyut olaraksa şuan ve eski kullandığımdan bile daha küçük 🙂 eee nasıl olsa ben yapıyorum 😛