Schumacher önde, Türk taksici arkada :)

Schumacher havaalanına yetişmek için bindiği taksinin Türk sürücüsünden rica etmiş ve direksiyona geçmiş 🙂 Koskoca Almanya içinde denk gelmenin böylesi. Taksici gerçekten şanslıymış ve hatta Hayatımda yaşadığım en muhteşem olaydı olarak belirtmiş sürücü 🙂

Schumacher Taksi Kullanırsa

Az önce CNN Türk’ün sitesinde okudum bu haberi. Evet taksiyi kendi kullanmış Schumacher (Ünlü F1 pilotu. Bkz) fakat taksi olarak belirtilen araç pek de normal bir araç değil 😀 Taksi aracı Opel Vivaro marka modelmiş. Yani alttaki resimde olan 🙂

Opel Vivaro

Michael Schumacher bu aracı kullanırken neler hissetti bilemem tabi 😀 İşte o haberin tamamı 🙂

Türk taksiciye Schumacher’le sürüş keyfi

Eski Formula 1 Dünya Şampiyonu Michael Schumacher, Almanya’dan İtalya’nın Milano kentindeki bir randevusuna yetişmek için havaalanına gidişte bir Türk’ün taksisini kendisi kullandı.

Ailesi için köpek satın almak amacıyla özel uçağıyla İsviçre’den Almanya’ya gelen Michael Schumacher, acelesi olduğu için dönüş yolunda Tuncer Yılmaz adlı Türk taksicinin aracını kullandı.

“Neue Presse” ve “Kölner Express” gazeteleri, Schumacher’in, eşi Corinna ve çocuklarıyla birlikte özel jetiyle Almanya’nın Coburg kentine geldiğini, buradan da karayoluyla Kronach kentine geçerek, tanıdığı köpek bakıcısı Silke Löffler’den bir köpek aldığını yazdı.

Schumacher’in, buradan dönerken, Opel Vivaro marka otomobile sahip olan Yılmaz’ın taksisine bindiği, İtalya’nın Milano kentindeki bir randevuya yetişmek durumunda olduğu için korumasının Yılmaz’a, “Şefim aracı kullansa bir mahsuru var mı” şeklinde soru sorduğu, Yılmaz’ın da bunu kabul ederek aracın arkasına oturduğu belirtildi.

Schumacher’in daha sonra hava alanında Yılmaz’a teşekkür ederek 100 euro bahşiş verdiği kaydedildi.

Yılmaz, bu konuda yaptığı açıklamada, “O kadar akıcı ve zarif bir şekilde otomobili kullandı ki, sanki hiçbir viraj yok gibiydi” dedi.

Schumacher’in korumasının kendisine, yolda çok polis kontrolü olup olmadığını sorduğunu, kendisinin de buna “sık sık” şeklinde karşılık verdiğini ifade eden Yılmaz, “Hayatımda yaşadığım en muhteşem olaydı” şeklinde konuştu.