Resim dosyalarınızın yansımalarını oluşturun

Resim dosyalarınızın, daha doğrusu resim formatındaki yazı stillerinin yansımalarını alarak çok güzel görüntüler elde edebiliyorsunuz. Bu uygulama için Photoshop v.b. yazılımlar kullanabildiğiniz gibi, bu gibilerine hiç gerek kalmadan çevrimiçi uygulamaları da kullanabiliyorsunuz. Şimdi bu uygulamalardan birini ve belki de tekini tanıyacağız 🙂

Reflectionmaker.com

http://www.reflectionmaker.com/ sitesi aslında pek yabancı değil bizlere. Çünkü daha öncede tanıttığımız http://www.tabsgenerator.com/ , http://www.stripegenerator.com/ gibi uygulamaları da hazırlayan ekip tarafından oluşturulmuş.

Sitemiz adı üstünde, tanımladığınız resmin yansımasını oluşturuyor.

Resmin yansımasını oluşturalım

Bir resmin yansımasını oluşturmak için aşağıdaki adımları izlememiz gerekiyor.

  1. http://www.reflectionmaker.com/ sitesini ziyaret ediyoruz
  2. imageurl kutusuna resmin URL adresini giriyoruz. Eğer yansımasını oluşturmak istediğimiz resim bilgisayarımızda yüklü ise, imagefilename altındaki alandan bilgisayarımızdaki resmi seçiyoruz.
  3. reflectionsize altından, yansımanın uzunluğunu belirliyoruz. Buradaki çubuğu sağ ya da sola çekerek değeri değiştirebiliriz
  4. backgroundcolor alanından ise artalan rengini tanımlayabiliyoruz.
  5. Tüm bunların ardından reflectedimage altındaki generate düğmesine basarak resmimizin yansımasını görüntüleyebiliriz.
  6. Yansıması oluşturulan resminizin altındaki download düğmesine basarak ise, oluşturulan bu resmin bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

2 farklı yansıma

Bu uygulama ile oluşturduğum 2 resim aşağıda 🙂

Resim dosyalarınızın yansımalarını oluşturun

reflectionmaker yansıma resmi