RadarSync 2008 ile Windows sürücülerini güncellemek çok basit

RadarSync adlı yazılım ile Windows sürücülerini güncellemek çocuk oyuncağı gibiymiş meğerse. Yazılım öncelikle bilgisayarınızı tarıyor ve sonrasında size rapor veriyor. Bu rapor ile yüklü olan sürücülerin yeni sürümleri listeleniyor. Sadece sürücülerin değil, sisteminizde yüklü olan yazılımların da güncel sürümlerini bulabiliyor.

RadarSync 2008

RadarSync 2008 yazılımı ile sürücü üretici sitelerini tek tek ziyaret edip, sisteminize uygun sürücüyü bulmak derdinden kurtuluyorsunuz. Hemen şu soruyu sorabilirsiniz;

– Zaten bilgisayarım ile verilen bir sürücü CD’si bulunuyor. Neden tekrar güncelleme gereği duyayım?

İşte yanıtım,

– Sürücü üreticileri her geçen gün bir yeni sürüm çıkarırlar. Yeni sürüm ile eski sürümlerdeki hatalar giderilir, ve her yeni sürümde ilgili donanım daha verimli şekilde bilgisayarınızda çalışır. Bu da size hız sağlar. O nedenle sürücüleri güncel tutmak, yerinde bir uygulama olacaktır.

RadarSync 2008 Nasıl Kullanılır?

Yazımızın sonundaki bağlantıyı kullanarak yazılımı bilgisayarınıza indirin ve kurun. Ardından yazılımı çalıştırın.

RadarSync 2008 ile Sürücü İndirme Klasörü Tanımlamak

Öncelikle sol menüdeki Options‘a tıklayın ve sonra ortadaki Download sekmesine basın. Download directory dizinini, Browse düğmesine tıklayın ve bilgisayarınızdan seçmek koşulu ile tekrar tanımlayın. İnternet üzerinden indirilecek sürücüler, burada tanımlayacağınız dizin içerisine kopyalanacaktır. O nedenle akılda kalır bir dizin seçmeye özen gösterin. Ardından seçimi uygulamak için OK düğmesine basın.

RadarSync 2008 ile Sürücüleri Taramak

Bu kez sol menüden Scan my system‘ e tıklayın. Bilgisayarınızda yüklü olan sürücüler taranacak ve varsa güncel sürümleri listelenecektir.

RadarSync 2008 ile Sürücüleri Güncellemek

Gördüğünüz üzere güncel sürümleri bulunan sürücüler listelendi. Aralarında yeni sürümleri bulunan yazılımlar da yer alıyor. Ancak şu an işimiz sadece sürücüler ile. Güncellemek istediğiniz sürücünün Details bağlantısına tıklayın. Açılacak pencerede More Info sekmesine basın.

RadarSync 2008 ile Sürücü Sürümleri

Your Version; bilgisayarımızda yüklü olan, Current Version ise en güncel sürüm oluyor. Sürücüyü indirmek için Download newest version düğmesine basıyorsunuz, ve en güncel sürüm bilgisayarınıza indiriliyor.

RadarSync 2008 ile Sürücüleri Kurmak

Üst menüdeki Downloads düğmesine basın. İndirmiş olduğunuz sürücülerin listesi ekrana gelecektir. Kurmak istediğiniz sürücünün Actions bağlantısına ve oradan da Install Update bağlantısına tıklayın. Hemen ufak bir uyarı penceresi gelecektir ve sistem geri yükleme noktasının oluşturulma isteğinizi soracaktır. Eğer sistem geri yükleme noktası oluşturmak isterseniz Create a restore point, yok hayır hemen sürücüyü kurmak isterseniz de No thank you düğmesine basmalısınız. Ardından sürücünün yer aldığı dosya açılacaktır. Bu dosya otomatik kurulum paketi de olabilir ya da sıkıştırılmış klasörde. Buna göre kurulumu elle de başlatmanız gerekebilir.

RadarSync 2008 yazılımını indir

Yazılım çok büyük bir iş başarıyor ve kullanımı çok kolay. O nedenle favorilerim arasına girdi bile. Bu nedenle kendi sunucuma yüklüyorum.

RadarSync 2008 yazılımını indir

Kaynak: RadarSync 2008 – Free Windows Driver And Application Updater