Paylaştıkça güçlenen blog: bilgisal.com

“Paylaştıkça güçlenen blog” sloganıyla yola çıkan bilgisal.com’u inceleyeceğiz bu hafta. Bilgisal.com çevrimiçi bilgi üretmek ve paylaşmak amacı ile Ekim 2010’da kurulmuş bir blog. İçeriğinde teknoloji ve internet kapsamlı gelişmeler, çeşitli web girişimleri ve yatırımları gibi çeşitli bilgi yer almakta.

Paylaştıkça güçlenen blog: bilgisal.com

Öncelikle belirtmeliyim ki, Bilgisal.com internet sitesinin tasarımı çok güzel. Nasıl olsa Cenk imzalı bir tema 😉 Görünüş olarak en başta artıyı alıyor zaten site. W3C testini de geçiyor ancak IE sürümlerinde test etmeye kalktığımızda, satır arası ve kelimeler arası boşluklarda problemler göze çarpmıyor değil hani 🙂

Paylaştıkça güçlenen blog: bilgisal.com

Siz de yazabiliyorsunuz

Site üzerinde siz de yazabiliyorsunuz. Bunun için makale gönderme formu ile yazınızı yollayabiliyorsunuz. Örneğin ekonomi kategorisine yollamak istediğiniz bir yazı mı mevcut? Hemen formu doldurmaya başlayabilir ve değerlendirilmesi için gönderebilirsiniz.

İçerik çeşitliliği

Daha yeni açılan bir web sitesi olmasına karşın şimdiden 50 adet içeriğe ulaşmış durumda. Ancak tüm kategorilere yayabilmiş değiller. İçeriğinin yarısından fazlasını teknoloji kategorisi kapsamış durumda.

Sonuç olarak

Sonuç olarak gayet güzel. Eleştirebilecek pek bir nokta bulamadım 😀 Ancak içeriği tüm kategorilere yaymakta fayda var. Örneğin pazarlama kategorisine giriyoruz, sonuç yok 🙂